Арсен Аваков: До кінця 2018 року МВС отримає 4 нові потужні гелікоптери

Три гелікоптери для Державної служби із надзвичайних ситуацій та один для Національної гвардії України надійдуть у рамках українсько-французького контракту. Про це сьогодні, 25 вересня, повідомив міністр внутрішніх справ України під час робочої поїздки до Чернігівської області.

Під час візиту глава МВС проінспектував роботу спеціального авіаційного загону Оперативно – рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України в м. Ніжин. Цей підрозділ самостійно або у взаємодії з іншими підрозділами цивільного захисту виконує складні операції з ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальних робіт та аеромедичної евакуації.

До його складу входить 3 основні структурні підрозділи:

  • авіаційна ескадрилья спеціального призначення на літаках (літаки Ан-26, Ан-30, Ан-32П);
  • авіаційна ескадрилья спеціального призначення на вертольотах (вертольоти Мі-8 та ЄС-145 “Єврокоптер”);
  • пошуково-рятувальна і парашутно-десантна служба.

Під час ознайомлення з роботою спеціального авіаційного загону міністр повідомив, що вже в цьому році надійдуть перші вертольоти від французької компанії «Airbus Helicopters». Три машини працюватимуть у підрозділах ДСНС. Ці гвинтокрили обладнані усім необхідним устаткуванням для аеромедичної евакуації, аварійно-рятувальних і протипожежних цілей.

 «Тут у Ніжині буде розташований сервісний центр системи авіаційної безпеки МВС. Це будуть вертольоти для служби із надзвичайних ситуацій, прикордонників, Нацгвардії та поліції. Вони оснащені усіма видами спецтехніки, системами відеонагляду, можливостями для десантування та інше. Це новий рівень професійної якості нашої роботи. В разі необхідності ми зможемо миттєво реагувати та долучити усі вертолітні сили МВС. Так працюють жандармерія і поліцейські в усьому світі. Змінюємо специфіка роботи – переходимо у світ нових технологій», – зазначив Арсен Аваков.

У ДСНС сподіваються, що після розширення вертольотного парку рятувальники зможуть нести посилену службу і в Південному регіоні нашої країни та виконувати пошукові операції на морі. В авіаційному загоні ДСНС планують розширити можливості – прискорити реагування на всі види пригод, а також посилити патрулювання вертольотами на базі аеродрому «Ніжин».Крім того для нових гелікоптерів планується збудувати спеціальні ангари. Також відомство розпочало відбір та підготовку льотного складу, який в подальшому пройде навчання у Франції.

Довідка:

Історія аеродрому «Ніжин» починається з 1943 року. До 1999 року тут базувались військові авіапідрозділи.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від  22 лютого 1999 року № 242 на базі 18 окремої дальньої розвідувальної авіаційної ескадрильї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії Військово-Повітряних Сил створений 300 спеціальний авіаційний загін з містом дислокації на аеродромі “Ніжин” (військова частина Д0170), який підпорядковувався МНС України. Спеціальний авіаційний загін було створено для авіаційного забезпечення заходів МНС щодо ліквідації наслідків аварій та катастроф природного та техногенного характеру.

19 грудня 2003 року 300 спеціальний авіаційний загін (військова частина Д0170) був перетворений у Спеціальний авіаційний загін Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі – САЗ).

Основні завдання САЗ:

  1. авіаційне забезпечення заходів щодо попередження і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного і соціального характеру;
  2. забезпечення цілодобового чергування в єдиній системі проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування на визначених аеродромах;
  3. перевезення мобільних оперативних груп ДСНС України, авіаційних рятувальників та вантажів до місць надзвичайних ситуацій;
  4. ведення повітряної розвідки, патрулювання і моніторингу місцевості та об’єктів;
  5. виконання авіаційних робіт з гасіння лісових пожеж в екосистемах України та за її межами;
  6. аеромедична евакуація особового складу, рятувальників, органів управління і підрозділів цивільного захисту, осіб, залучених до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, постраждалого населення.