Арсен Аваков: До кінця року запрацює система автоматичної відеофіксації порушень ПДР

По всій країні буде підключено близько тисячі камер. Про це сьогодні, 20 березня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

З жовтня 2018 року на 50 ділянках автодоріг України здійснюється контроль швидкості руху автомобілів за допомогою лазерних вимірювачів «TruCAM», що знизило аварійність на 10-15%.

За перевищення встановлених обмежень швидкості руху патрульні винесли майже 60 тисяч постанов про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Накладено штрафів на загальну суму майже 16 млн. грн., 12 млн. з них добровільно сплачено.

«Але важливі не штрафи, а життя людей. За останніми даними на українських дорогах смертей більше, ніж на Сході країни, де йде війна. Через російську агресію з 2014 року загинуло більше 10 тис. українців, за аналогічний період внаслідок ДТП – майже вдвічі більше. Кожен день на дорогах країни гинуть близько 9 чоловік і це наше спільне горе», – повідомив міністр.

На думку Арсена Авакова, до питання дорожньої безпеки потрібно підходити комплексно. МВС має забезпечувати безпеку на дорогах, місцева влада – подбати про ремонт і облаштування, а автомобілісти проявити свідомість і дисципліну.

«Для запуску автоматичної відеофіксації порушень ПДР практично все готово. Нам не вистачає постанови Кабміну і однієї поправки в парламенті. До кінця року буде підключено близько тисячі камер по всій країні. Штрафи будуть колосальними, про це свідчать результати роботи камер на дорогах в тестовому режимі. Суспільство повинно бути готове до такого нововведення. Для порядку і комфорту на дорогах доведеться зайнятися самодисципліною – кожному з нас», – заявив Арсен Аваков