Арсен Аваков: Для отримання власного житла поліцейському необхідно служити чесно – інше візьме на себе держава

Сьогодні, 3 грудня 2018 року, міністр внутрішніх справ провів мотиваційну зустріч з поліцейськими Київської області, на якій представив програму фінансового лізингу. Глава МВС докладно розповів рятувальникам про послідовність дій для подальшого придбання житла, механізм розподілу платежів і суми компенсації – за рахунок відомства – за витратами на обслуговування фінансового лізингу.

Мета таких зустрічей – отримати зворотній зв’язок, дізнатися думку потенційних учасників і обговорити можливі нюанси конкретних ситуацій для вироблення оптимального алгоритму програми.

«Ми зацікавлені в тому, щоб лейтенанти ставали генералами. Щоб ви рухалися по службовій вертикалі і не втрачали мотивацію. Нам вдалося переконати керівництво країни в тому, що фінансування правоохоронних органів, забезпечення перспективи для них є нашим ключовим пріоритетом. Основа нашої системи – компетентний мотивований поліцейський. Щоб зміцнити мотивацію до щоденної роботи і особистого розвитку, ми починаємо велику мотиваційну програму. Основа цієї програми – забезпечення поліцейського житлом, соціальний пакет і система навчання», – сказав Арсен Аваков.

За словами глави МВС, перший етап програми складається з кількох компонентів. Перший – збільшення грошового забезпечення. З 1 січня 2019 заробітна плата поліцейських буде збільшена на 30%. Другий – Кабмін вже прийняв постанову і кожен поліцейський, який платить за оренду житла, за умови належного оформлення договору оренди, буде отримувати компенсацію.

Відзначимо, Кабінет Міністрів схвалив програму забезпечення працівників системи МВС житлом в лізинг 14 листопада 2018, і вона внесена до Державного бюджету на 2019 рік.

Арсен Аваков підкреслив, що для участі в програмі необхідно виконання кількох умов: вислуга не менше 2-х років, крім учасників бойових дій; не менше 5-ти років до виходу на пенсію; термін лізингу не більше 20-ти років.

Розподіл платежу буде виглядати наступним чином: за рахунок держави будуть компенсовані витрати по обслуговуванню договору-лізингу (100%) і частина лізингових платежів (до 40%). Сума компенсації буде залежати від стажу роботи та складу сім’ї.

Маючи вислугу від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Крім цього, при наявності дітей платіж зменшується на 5% за одну дитину, 10% за двох.

Міністр внутрішніх справ вважає, що програма фінансового лізингу дасть поліцейським впевненість в майбутньому. Щоб поліцейська молодь залишалася працювати в системі, МВС має реалізувати ідею забезпечення їх житлом. Програма фінансового лізингу дозволить поліцейським працювати спокійно і, найголовніше, чесно.

Поліцейські київської області задавали практичні питання, що говорить про велику зацікавленість новою програмою.

Арсен Аваков підкреслив, що головна умова успішної участі в програмі – чесна бездоганна служба, оскільки звільнення з лав поліції за нереабілітуючими статтями спричинить за собою скасування державної підтримки.