Арсен Аваков: Для змін в правоохоронній системі необхідні довіра і баланс між поліцією, прокуратурою і судами

Про це сьогодні, 04.07.2019, у виступі на щорічній конференції з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference), яка в цьому році проходить в Торонто (Канада), заявив міністр внутрішніх справ України.

«П’ять років тому ми починали процес реформ в МВС. Ми поставили собі за мету замість «карати і кришувати» – «служити і захищати». Тоді, після Революції гідності, міліціонери не могли патрулювати вулиці в своїй міліцейській формі. Це була точка дискредитації, це була точка повного розвалу. Зараз ми маємо рівень довіри до Нацполіціі 37%, а до нової патрульної поліції – більше 40%», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що особовий склад Національної поліції оновився на 40%.

«Особовий склад у нас скоротився з 220 до 140 тисяч. У поліцію прийшли нові люди – 40% оновлення. Уже другий рік працює Академія патрульної поліції, ми залучаємо нових людей», – сказав глава МВС.

Арсен Аваков також додав, що до сих пір поліція стикається з проблемами, зокрема, з корупцією і «кришуванням» з боку правоохоронців. Так, наприклад, внутрішня безпека щодня притягає до відповідальності від двох до чотирьох поліцейських.

«Так, у нас є проблеми, як і у всього українського суспільства. Важливо, що ми реагуємо на недоліки, які бачимо. Ми йдемо крок за кроком. Незважаючи на скандали, а іноді й неймовірні проколи, ми поступово нарощуємо довіру до поліцейських сил», – підкреслив глава відомства.

Коментуючи розслідування резонансних злочинів, Арсен Аваков зазначив: «Поліція робить свою справу, займається превенцією, але це питання не тільки поліції, це питання і суспільства, судів, прокуратури, чиновників. Якщо ми подивимося на сумну статистику умисних вбивств, то щороку їх кількість в Україні поступово знижується. Це відбувається за рахунок превенції, це результат тільки системних дій. Повинен бути баланс між поліцейськими силами, прокурорським реагуванням і судовою системою. Поки цього балансу недостатньо. І про це треба чесно говорити», – зазначив він.