Арсен Аваков: Для нас важливі не цифри, а дії – це філософія нашої команди


«Народний фронт» разом з українським народом врятували країну після втечі Януковича і здійснили фундаментальні реформи, пожертвувавши власними рейтингами. І зараз місія команди «НФ» – забезпечити вільне і чесне волевиявлення людей на президентських виборах-2019, щоб країна отримала лідера, якому довіряють», – заявив у своєму виступі на з’їзді ПП «Народний фронт» член політради і воєнної ради партії НФ Арсен Аваков.

У своєму виступі Арсен Аваков сказав:

«Я дивився сьогодні на наших воїнів, на наших добробатів, слухав виступи наших лідерів і теж давав собі звіт, згадуючи події останніх років. П’ять років, наповнених випробуваннями і перемогами, важкою працею і зрадою, здобутками і новими викликами. І тут, правда, нам є чим пишатися.

Ми були учасниками того, що Україна зробила величезний крок вперед. Це ми разом з українським народом захистили країну від підлої російської агресії. Це ми утримали країну від фінансової та економічної катастрофи з тими самими нещасними 108 тисячами гривень, які Арсеній Яценюк отримав у спадок від Януковича. Це ми зробили так, що третій рік поспіль Україна не стоїть на колінах за російський газ, це ми ведемо важку структурну реформу в державному апараті в цілому, в країні, в МВС, в освіті. Це важливо.

Можна говорити довго про те, що ми зробили, але потрібно говорити про те, що має бути зроблено. Важливо сказати сьогодні на цьому з’їзді, який, по суті, підбиває підсумки п’ятиріччя, про те, що ми витратили свій рейтинг довіри переможців виборів на дуже важливі, структурні, фундаментальні речі для країни. Так – ми робили непопулярні кроки, не озираючись на те – подобається або не подобається – ми робили те, що повинні. Це важлива фундаментальна частина нашої роботи, нашої філософії. Я гордий тим, що ми зробили. Я гордий тим, що ми вистояли і зробили Україну сильнішою. Ми зробили за ці роки хорошу роботу. Я гордий вами і дякую вам.

Сьогодні популісти качають емоції в пошуках миттєвої політичної вигоди. Ми не з тих! Ми будемо стояти на своїх позиціях і своїх принципах. Життя йде вперед – виникають нові виклики, нові завдання. Цей рік – рік двох виборів – президентських і парламентських. Так склалися обставини, що ми не повинні виступати статистами і записними учасниками чергових президентських виборів. Але ми будемо в них брати участь – ми повинні забезпечити, щоб ці вибори були чесними, прозорими, такими, за які ми стояли тоді на Майдані. Я – міністр, який вийшов з Майдану, і я добре пам’ятаю, за що ми стояли тоді в 2004-му і 2014-му. Україні потрібен Президент, обраний в результаті чесної кампанії, в результаті кампанії, що не піддається ані найменшого сумніву. Ніяких «каруселей», ніяких покупок голосів – нічого такого. Ми повинні отримати Президента, якого поважають в усьому світі і в Україні. І забезпечити такий процес під силу нашій команді. Ми, не беручи безпосередньої участі в Президентських виборах, можемо дозволити собі цю розкіш і привілей – виконати ще одну місію і забезпечити чесне волевиявлення. Це і моя місія зокрема, місія, делегована Вами і українським народом.

Звичайно, «Народний фронт» повинен брати участь в парламентських виборах! Я вітаю ідею консолідації всіх здорових прагматичних центристських сил навколо тих принципів, які ми проголошуємо тут в «Народному фронті». Наша програма проста: Україна – це Європа, ЄС і НАТО, Росія – агресор, Путін – х*йло! У внутрішній політиці – соціально орієнтована ліберальна ринкова економіка, стратегія на економічний прорив, сучасна, мобілізуюча націю культура, акцент на сильну і сучасну армію і правоохоронну систему, здатну вирішити питання деокупації і реінтеграції окупованих територій, справедливий суд і, звичайно, фундамент всього – сучасна система освіти. Наша орієнтація – на молоде покоління переможців у майбутньому. Ми повинні взяти на себе функцію магніту за цими ключовими цінностями …

Час, в якому ми живемо з вами, – непростий. Це час великих змін, великих випробувань. Час, в якому кожному з нас судилося працювати, жити і творити. І іншого – не буде. Кожен з Вас – частина великих змін, які приведуть нашу країну зовсім до іншої якості. Ми будемо жити в Україні – багатій і щасливій, незалежній і сильній, такій, про яку кожен з нас мріє. Дай нам Бог досягнути цієї мети, дай нам Бог вистояти і перемогти. Слава Вам і слава Україні!»

Під час свого виступу лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк, заявив, що партія вирішила брати участь у виборах до Верховної Ради, але не висувати свого кандидата на виборах Президента 2019 року:

«Перед новим урядом будуть стояти не менш масштабні завдання, ніж перед нинішнім: вільна економіка, вільне від адміністративного тиску та корупційного податку підприємництво, вільна зовнішня торгівля. Я прийняв рішення, що ми повинні боротися за нову Верховну Раду України і формування нового Кабінету міністрів. Ми сильна, згуртована і професійна команда. Ми проукраїнська команда. Ми довели, що вміємо перемагати. І ми переможемо».

Арсеній Яценюк доручив керівництву партії забезпечити підготовку і експертне та громадське обговорення програми дій НФ на 2019-2024рр., почати формування центрального виборчого штабу і регіональних підрозділів для участі у виборах до Верховної Ради.

Крім того, делегати з’їзду одноголосно прийняли рішення про звернення до країн-членів ЄС і «Великої сімки» з тим, щоб вони продовжили і посилили санкції проти РФ з метою відновлення територіальної цілісності України, відновлення судноплавства в Керченській протоці і повернення українських заручників, які утримуються московським режимом.