Арсен Аваков: Для ліквідації наслідків паводків залучені додаткові сили і авіація МВС

Сьогодні, 24 червня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, керівник ДСНС Микола Чечоткін і командувач Національної гвардії Микола Балан здійснили екстрений робочий візит на Прикарпаття для координації робіт з ліквідації наслідків аномальних паводків, викликаних різким погіршенням погоди. Делегація провела повітряний моніторинг затоплених районів.

Оперативний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації очолив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Інтенсивні опади 22-23 червня призвели до масштабних паводків в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Закарпатській областях. Підтоплено близько 200 населених пунктів. Найскладніша ситуація – в Івано-Франківській області, де від повені постраждали 4596 будинків у 165 населених пунктах, зруйновано близько 110 км автодоріг, пошкоджено 130 мостів і переходів.

«Удар стихії в Івано-Франківській області взяли на себе Верховинський, Косівський, Рожнятівський райони. Фактично випало до 70% місячної норми опадів. Це призвело до потужних потоків, які на своєму шляху руйнували дамби, мости і переходи. Дністер розлився майже на 7 метрів – це рівень стихії 2008 року», – повідомив Арсен Аваков.

Глава МВС Арсен Аваков зазначив, що з 22 червня згідно з його рішенням в регіонах, які постраждали від повеней, введені надзвичайні заходи безпеки. Залучено понад півтори тисячі поліцейських, рятувальників і гвардійців, зокрема для проведення моніторингу – 110 гвардійців гірничо-патрульної роти. Підрозділи МВС здійснюють евакуацію людей, повітряний і наземний моніторинг, укріплення берегів, відкачування і відведення води, охорону домоволодінь від мародерства.

«З регіону вже евакуйовано близько 800 осіб. На жаль, жертвами негоди стали троє. Одна людина зникла безвісти. У регіони направлені додані сили: 150 військових Національної гвардії, 4 вертольоти Н225 і Мі-8, військовий літак НГУ. Доставлено більше 1200 кг їжі і води. Крім цього для повітряного моніторингу залучена мала авіація – літаки Diamond Державної прикордонної служби України. Сильні опади за прогнозами ДСНС протримаються ще кілька днів», – зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що штаб працює в цілодобовому режимі.

За результатами моніторингу визначено найбільш постраждалі від повені райони Івано-Франківської області. Арсен Аваков та Прем’єр-міністром Денис Шмигаль відвідали смт. Ланчин Надвірнянського району.

«З Ланчина евакуйовано понад 200 осіб, решта відмовилися від евакуації і залишилися на місці, ми забезпечуємо їх життєдіяльність. Відсутні газ і електропостачання, оскільки не витримали електроопори. Відбуваються замикання – працюють електрики. Тут два потоки поміняли русла і повністю пішли на село», – повідомив міністр внутрішніх справ.

«Найближчим часом направимо сюди великогабаритну техніку НГУ, щоб розчистити русла. Перекинемо додаткові сили рятувальників і поліції. Доставимо їжу. Люди повинні відчувати захист і допомогу держави», – сказав він.

У Надвірнянському районі підтоплено 16 населених пунктів, 604 житлових будинки, 26 автомобільних мостів, 18,1 км дорожнього покриття. Відсутнє сполучення з двома населеними пунктами.

Всього в Івано-Франківській області немає проїзду до 29 селищ. Щоб надавати людям необхідну допомогу, зазначив міністр, зараз важливо зробити під’їзд до населених пунктів. Але поки налагоджується наземне сполучення, допомогу місцевим жителям надають вертольотами.

Екіпажу вертольота H-225 Super Puma ДСНС України, крім доставки продуктів харчування і води населенню гірських районів, довелося рятувати вагітну жінку. Породіллю з урочища Роги, де всі місцеві дороги зруйнував паводок, переправили в село Ільці Верховинського району. Там жінку передали працівникам швидкої невідкладної медичної допомоги.

Арсен Аваков додав, що сьогодні важливо ліквідувати наслідки стихії, йдеться про фінансове і технічне забезпечення.

«Прості люди опинилися у важкій ситуації. Держава, місцева влада зобов’язані їм допомогти – і ми допоможемо. Крім вжитих заходів оперативного реагування, уряд вранці виділить гроші з резервного фонду на відновлення критичної інфраструктури і прямої допомоги постраждалим. Без зволікань і злодійства. Я, як міністр, поставив задачі і через 2-3 тижні прилечу проконтролювати їх виконання», – запевнив глава МВС.

Оперативна інформація про ліквідацію наслідків негоди на Західній Україні доступна на сайті Кабінету міністрів України.