Арсен Аваков: Для ліквідації лісових пожеж в Луганській області залучено понад 1500 співробітників МВС

Першочергове завдання – зберегти життя людей. З метою координації дій з ліквідації масштабних лісових пожеж і здійснення повітряного моніторингу районів загоряння керівництво країни екстрено вирушило в Луганську область.

Сьогодні, 8 липня, Президент України Володимир Зеленський, Секретар РНБО Олексій Данилов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова ДСНС Микола Чечоткін і глава Нацполіції Ігор Клименко вирушили в селище Смолянинове Луганської області, який найбільше постраждав від лісових пожеж. Там відбулося засідання оперативного штабу.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що за рішенням Президента для ліквідації пожежі було залучено авіація. Штаб ООС також дав дозвіл на використання пожежних літаків.

«Авіація зараз вже в повітрі. Особливість прийняття цього рішення – це близькість лінії розмежування і відсутність розуміння з боку окупаційної влади з того боку», – сказав Арсен Аваков.

«У нас є три вогнища пожежі поблизу Сєвєродонецька, які викликають занепокоєння. Зараз ми ставимо завдання до кінця доби повністю локалізувати всі осередки, з тим, щоб навіть якщо вітер знову посилиться, ми не мали ніяких ризиків. До ліквідації пожеж залучено понад 1500 працівників системи МВС. Оперативний штаб працює в цілодобовому режимі», – зазначив глава відомства.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що постраждалі в результаті пожежі отримають компенсацію:

«Селище Смоляниново найбільше постраждав від лісових пожеж. Президент дав вказівку виділити по 300 тис. гривень за знищений будинок, 20 тис. гривень кожній людині, на які загинули кошти будуть виділятися окремо. Крім того ми будемо розглядати з депутатами питання про перекидання в цей район техніки для швидкого реагування».

В цей же день в Києві відбулося засідання Уряду. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що завтра відбудеться засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де і буде прийнято рішення про виділення коштів на відновлення будинків і компенсації постраждалим.

Глава МВС розповів, що зараз силами ДСНС евакуйовані з житлових будинків с. Смоляниново і дачного кооперативу «Вовче озеро» 30 чоловік (з них 13 дітей), 30 осіб відселено. Вогнем знищено 23 житлових і 80 дачних будинків, пошкоджено 36 житлових будинків.

На засіданні Кабміну, глава ДСНС і глава НПУ повідомили про перші результати роботи з ліквідації пожежі та встановлення причин спалаху:

Станом на 14:00 8 липня триває гасіння лісової пожежі, яке виникло 6 липня біля с. Осколонівка в Новоайдарському районі Луганської області. Через сильний поривчастий вітер вогонь поширився на хвойні лісові квартали поблизу сіл Капітанове і Воронове, а також на територію села Смолянинове.

Орієнтовна площа пожежі становить близько 5 тис. га.

Підтверджено загибель 5 осіб, 9 госпіталізовано (з них 2 дітей).

Основні сили і засоби спрямовані на порятунок населених пунктів, створення мінералізованих смуг та гасіння окремих осередків пожежі.

До гасіння пожежі залучено 1 622 чоловік і 200 одиниць техніки, з них від ДСНС – 632 співробітника і 139 одиниць техніки, в тому числі 2 пожежних літаки АН-32П.

На місці пожежі розгорнуто оперативний штаб, пункт життєзабезпечення, працює оперативна група ДСНС. Роботи проводяться в цілодобовому режимі.

Слідчі НПУ відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 270 Кримінального Кодексу України «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки». Розглядаються три основні версії причин загоряння: вплив аномально високої температури повітря і погодних умов, необережне поводження з вогнем або умисний підпал з хуліганських чи інших мотивів. Однак остаточна причина буде встановлена ​​тільки після проведення комплексу необхідних експертиз.

Глава ДСНС Микола Чечоткін повідомив, що зараз загрози населеним пунктам немає.

«Як тільки ми отримали інформацію про виникнення лісової пожежі, відразу були зосереджені всі необхідні сили і засоби Луганського гарнізону. У зв’язку з сильним вітром пожежа почала поширюватися хаотично і в непрогнозованих напрямках. Так, вогонь перекинувся на населений пункт. Зараз загрози населеним пунктам немає, працює пожежна авіація», – зазначив Микола Чечоткін.

Поліцейські разом з рятувальниками розвозять необхідні продуктові набори та питну воду постраждалим від вогню в Луганській області. Ці продукти весь минулий вечір і ніч жителі Сєвєродонецька і найближчих населених пунктів звозили до бази рятувальників, звідки їх доставляли до потерпілих.