Арсен Аваков:Дільничні офіцери повинні забезпечувати найвищий рівень державного сервісу безпеки

Сьогодні, 16 червня 2018 року, у Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулися урочистості з нагоди 95-ї річниці від дня створення служби дільничних інспекторів.Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова Нацполіції Сергій Князєв привітали інспекторів, вручили чергові спеціальні звання поліції і 24 сертифікати на нові службові автомобілі.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що в маленьких містах і селах людина у формі – це і є влада, тому дільничні інспектори поліції мають мати найвищий рівень довіри населення.

«У сільській місцевості, віддалених районах – людина у формі і є влада. Дільничні – перша ланка до кого звертається людина зі своєю бідою. Поліцейська реформа триває вже 4 роки. Українці кажуть, що ця реформа дуже помітна. Але вони також критикують цю реформу та вказують на найболючіші місця і недоліки. Близько 40% громадян довіряють поліції –  так і повинно бути. Якість поліцейського сервісу на місцях повинна постійно покращуватись. Важливо, щоб ви могли надати найвищий рівень державного сервісу безпеки. МВС планує нарощувати технічну складову цієї служби.Тому було прийнято рішення додати вам сервісних інструментів таких, як: велосипеди, мотоцикли, нові машини, планшети. А за вами вже якісний сервіс і довіра людей!» – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що планується збільшити штатний розклад поліції на місцях:

«Ми готові збільшувати склад сил, які безпосередньо працюють на місцях, тобто, дільничних поліцейських, за рахунок апарату, який менш функціональний. Тобто, ми вибудовуємо вертикаль, яка допомагає оптимізувати структуру в бік більшого сервісу на місцях».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Національної поліції Сергій Князєв передали ключі та сертифікати від 20 службових автомобілів представникам регіональних підрозділів служби дільничних офіцерів поліції . Крім того, чотири автомобілі передані до підрозділів поліції охорони. Працівникам поліції також вручили погони у зв’язку з присвоєнням їм чергових поліцейських звань.

Довідка:

Після реорганізації правоохоронних органів, працівники дільничної служби почали називатися дільничними офіцерами поліції (ДОП). Наказ МВС України № 650 від 20.07.2017 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції».

На сьогодні штатна чисельність підрозділів дільничних офіцерів поліції налічує 7762 посади, з яких:

– старших ДОП – 2120

– ДОП – 5180

– помічників ДОП – 223.

Протягом 2018 року дільничними офіцерами розглянуто 746 287 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. У середньому одним правоохоронцем розглянуто 120 звернень.

У 2018 році дільничними безпосередньо розкрито 29 724 злочинів, що складає 30,9% від загальної кількості розкритих поліцією.

З початку 2018 року дільничними офіцерами поліції розшукано 781 особу, яка переховувалася від органів влади.

Виявлено 277,7 тис. адміністративних правопорушень. Стосовно осіб, які вчинили адміністративні правопорушення складено 109 тис. адміністративних протоколів та 165,7 тис. постанов про адміністративні правопорушення.

Водночас виявлено 43 396 адміністративних правопорушень за фактами вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування (ст. 173-2 КУпАП)

За вказаний період Національною поліцією розслідувано 356 кримінальних проваджень за кримінальними правопорушеннями, скоєними в сімейному середовищі, з них за ст. 115 (Умисне вбивство) КК України – 23, ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження) – 23, ст. 122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) – 24, ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) – 239.