Арсен Аваков: Діалог між активістами і поліцейськими повинен бути регулярним і не на підвищених тонах

Про це міністр внутрішніх справ заявив, 9 червня 2017 року, під час робочої поїздки в Одеську область і зазначив, що патріотичні гасла – не підстава для застосування сили на вулицях.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року, під час концерту між активістами і співробітниками поліції відбулися зіткнення. Ряд активістів почали навмисно провокувати поліцейських, які забезпечували охорону громадського заходу, і відвідувачів концерту. Громадяни вчиняли хуліганські дії, штовхалися, кидалися яйцями, вигукували нецензурні слова і ображали гостей заходу. Під час конфлікту постраждав відомий одеський активіст.

«Ми зробимо висновки з цього інциденту. Хочу ще раз повторити, немає такого публічного або патріотичного прапору, яким хтось привласнює собі право насильства на вулиці. Право застосування сили належить виключно державі. І держава делегувала це право Національної поліції. Якими патріотичними гаслами хто б не прикривався, вважаю, що неприпустимо застосовувати силу, і переходити до силових дій, а тим більше вступати в силове протистояння з поліцейськими, які не відповідають за контент пісень співачки або її поведінку. Це питання іншого рівня», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ спільно з главою Національної поліції зустрілися з патріотами, які спровокували сутичку з правоохоронцями під час вчорашнього концерту в Одесі. Під час переговорів з активістами в обласному управлінні поліції вдалося досягти згоди.

«Основа цивілізованого суспільства – взаємоповага і вміння вирішувати гострі питання шляхом діалогу. Діалог між патріотами, будь-якими іншими активістами і поліцейськими силами повинен бути регулярним і не на підвищених тонах. Таких сутичок, як під час вчорашнього концерту в Одесі, слід уникати. Поліцейські, що перевищили повноваження будуть покарані. Я думаю, ми досягли згоди з тими хлопцями, які прийшли сьогодні пікетувати обласне управління поліції», – підкреслив Арсен Аваков.

За даним фактом відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.2 ст.296 (Хуліганство) та ст.345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Слідчими буде дано правову оцінку діям всіх учасників конфлікту.