Арсен Аваков: Держприкордонслужба протидіятиме російській лазерній зброї

В ДПСУ і Нацгвардії зафіксовано чотири випадки застосування агресором лазерної зброї, яка вражає сітківку ока. Правоохоронці розробляють контрзаходи та інструкції, аби вберегти зір військовослужбовців. Про це заявив міністр внутрішніх справ під час візиту в госпіталь прикордонслужби.

Сьогодні, 4 травня 2018 року, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков разом з главою Держприкордонслужби Петром Цигикалом відвідав Головний військово-медичний клінічний центр Державної прикордонної служби України.

Під час візиту з нагоди Дня прикордонника, який відзначався 30 квітня, відповідно до Указів Президента України Арсен Аваков вручив пораненим військовослужбовцям державні нагороди.

«Сьогодні ми відвідали двох бійців, за дорученням Президента вручив їм державні нагороди. Звертаю вашу увагу, що один з прикордонників був вражений новою лазерною зброєю російського агресора. Нами зафіксовано вже кілька таких випадків і в ДПСУ, і в НГУ. Зараз ми розробляємо контрзаходи та інструкції, скоро встановимо відповідні фільтри, прилади, надамо спеціальні окуляри. Використання такої зброї – варварська ситуація. Ми піднімемо питання про застосування РФ лазерної зброї на міжнародному рівні», – заявив Арсен Аваков.

У госпіталі глава МВС запитав про хід лікування всіх військовослужбовців, поспілкувався з медичним персоналом та оглянув медобладнання госпіталю. Міністр подякував меценатам і міжнародним партнерам за придбане сучасне обладнання, в тому числі й уряду Японії – за діагностичний медапарат.

«В ДПСУ за чотири роки ведення бойових дій загинули близько 70 бійців, отримали поранення 431 солдатів. Значну увагу ми приділяємо саме реабілітації прикордонників. Я дуже вдячний нашій медичній службі за роботу – 80% поранених бійців після лікування і реабілітації повертаються до строю. Бійці, які за показниками здоров’я не можуть приступити до служби, працюють на цивільних посадах, де їх досвід не менш важливий», – підкреслив Арсен Аваков.

Довідка:

Указом Президента України нагороджені:

начальник Краматорського прикордонного загону старший прапорщик Андрій Душок – медаль «Захисника Вітчизни». В ході несення служби в березні 2018 року його отримав поранення в результаті розриву гранати;

інспектор Краматорського прикордонного загону сержант Антон Кекух – медаль «За участь в антитерористичній операції». Прикордонник під час несення служби на контрольному посту «Мар’їнка» Донецької області отримав опіки сітківки ока через використання російськими окупантами лазерів.