Арсен Аваков: Держбанки зацікавлені в участі в програмі МВС з придбання житла

Сьогодні, 3 березня, в МВС відбулася зустріч з представниками державних банків – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також Національного банку України, Міністерства фінансів і Державної іпотечної установи, присвячена розширенню програми забезпечення житлом поліцейських і рятувальників на умовах пільгового фінансового лізингу.


«Ми запустили цю програму в минулому році. За цей час 1200 сімей поліцейських і рятувальників вже отримали власне житло, 1400 оформили всі необхідні документи і чекають покупку. На момент запуску цієї мотиваційної програми МВС в кілька разів зменшився відтік молодих кадрів з поліції і ДСНС. Наша мета на 2020 рік – забезпечити житлом мінімум 2500-3000 сімей правоохоронців. Це не тільки соціальний проект, а реально дієва програма розвитку економіки країни, адже більшість квартир були закуплені на первинному ринку », – зазначив Арсен Аваков.

Міністр додав, що важливою складовою програми є те, що кошти на погашення відсотків за лізингом закладені як в бюджеті Нацполіції, так і в бюджеті ДСНС.Міністр фінансів України Оксана Маркарова відзначила, що в бюджеті було багато житлових програм з компенсацією найму житла або покупкою. На ці програми в загальних рисах виділялися великі кошти державного бюджету, але окремо кожна така квазі-програма та організація мали убоге фінансування.

«Саме за прикладом Нацполіції і служби з надзвичайних ситуацій, які показали, що ця програма працює, ми прийняли рішення розширити проект і на інші служби, зокрема зараз ми працюємо з митною службою та податковою. Наше завдання при формуванні наступного бюджету – максимально сконцентрувати і сфокусувати ці програми», – зазначила Оксана Маркарова.

Представники банківського сектора повідомили, що програма іпотечного кредитування – важливий і цікавий для них проект, тому вони готові обговорювати деталі з Міністерством фінансів, Національним банком та Державною іпотечною установою.