Арсен Аваков: Державна міграційна служба повинна бути скелею, через яку ніхто не зможе пройти шляхом махінацій

Міністр внутрішніх справ заявив, що, незважаючи на значну і послідовну роботу Державної міграційної служби, деякі особи намагаються отримати громадянство України незаконним шляхом, щоб скористатися безвізовим режимом. Тіньові схеми вибудовують за допомогою рішення суду.

«Для безвізового режиму ми виконали велику роботу, зокрема системну боротьбу з корупцією. Нажаль в Україні діють фірми, що допомагають отримати громадянство України незаконним шляхом завдяки рішенню судів отримувати довідки про те, що ти жив до 1991 року на території України. Подібні тіньові схеми – це повна дискредитація нашої роботи. І ми з цим миритися не будемо. Державна міграційна служба – повинна бути скелею, через яку ніхто не зможе пройти шляхом махінацій. Все повинно бути відповідно до закону», – підкреслив Арсен Аваков.

Державною міграційною службою та Державною прикордонною службою здійснено значний обсяг роботи по запуску системи біометричного контролю на кордоні з Європейським Союзом, зазначив глава МВС. За біометричним паспортом для виїзду за кордон до органів ГМС вже звернулося 2,7 млн. чоловік. Станом на кінець 2017 року оформлено та видано 2 мільйони паспортів. За цей же період державний кордон перетнуло 11,8 млн. громадян України, в тому числі 381 тис. – за біометричними паспортами. Протягом минулого року виготовлено 1 млн. ID-карт, що в чотири з половиною рази перевищує показник 2016 року (247 тис.).

Для протидії загрозам національній безпеці держави та відповідно до рішення РНБО в Україні створена система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства. Для забезпечення проекту запущено 324 стаціонарних автоматизованих робочих місця на 157 пунктах пропуску через державний кордон, а також в 3 контрольних пунктах «в’їзду-виїзду». Крім того, в залізничних пунктах пропуску розгорнуто роботу 423 портативних автоматизованих робочих місць.