Арсен Аваков: День захисника України уособлює мужність і героїзм усіх тих, хто захищає рідну землю

Міністр внутрішніх справ привітав особовий склад з Днем захисника України і вручив понад 60 державних і відомчих нагород.

«День захисника України – свято, яке уособлює мужність і героїзм усіх тих, хто захищав і захищає зараз рідну землю від ворогів. Сьогодні з нами кращі з кращих: поліцейські, бійці батальйонів, гвардійці і рятувальники. Я радий передати вам нагороди від керівництва країни та подякувати за самовідданість і відвагу, проявлені під час служби. Справжні герої – серед нас!» – зазначив глава відомства.

Указом Президента України співробітники Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, Національної гвардії, а також бійці батальйонів спеціального призначення були удостоєні орденів і медалей, зокрема: орден Богдана Хмельницького, орден Данила Галицького, орден «За мужність» ІІІ ступеня, медаль «За бездоганну службу» ІІІ ступеня, медаль« Захиснику Вітчизни» та медаль «За військову службу Україні».

З нагоди Дня захисника України Арсен Аваков вручив державні та відомчі нагороди: Почесні грамоти Кабінету міністрів України, Грамоти ВРУ, нагороди МВС «Вогнепальна зброя» і цінні подарунки від міністра внутрішніх справ.

Особливими гостями урочистого заходу стали хлопці з Донецької області. В знак подяки діти-учасники організації «Молодіжна ліга майбутніх поліцейських» передали міністру внутрішніх справ «Рушник єдності».

Більше тисячі «майбутніх поліцейських» з усієї області приєдналися до творчого проекту – вишивали національний орнамент, їм допомагали співробітники та керівники територіальних підрозділів поліції. На двометровому полотні діти зобразили традиційний український орнамент і всі міста, де існує Ліга, – представник кожної ланки організації вишивав свою частину. Передати міністру «Рушник єдності» випала честь засновникам Ліги – донецьким школярам і курсантці Національної академії внутрішніх справ.

«Сьогодні вручали нагороди співробітникам Нацполіції і Нацгвардійцям до Дня Захисника України, а я отримав подарунок від молодіжної організації Донецької області «Ліги майбутніх поліцейських» з нагоди першої річниці організації – двометрове полотно з традиційним українським орнаментом.

Це творчий проект, в якому брали участь всі відділення Ліги майбутніх поліцейський – 21 організація в Донецькій області. Вишивали і самі хлопці, і їхні друзі-поліцейські, учасники АТО, які багатьох з наших «легіонерів» евакуювали із зони бойових дій. Після пережитого разом, вони продовжують спілкуватися, дорослі допомагають дітям повернутися до мирного життя, а підлітки придивляються до роботи поліцейських.

Вишивати рушник почали хлопці з Маріуполя, потім він поїхав в Гранітне та Чермалик, далі подорожував в Слов’янськ, Краматорськ, Красногорівку, Мар’їнку, Бахмут, Покровськ, Авдіївку … Так приємно перераховувати ці назви не у військових зведеннях, а в рамках проекту дитячої творчості!

А почався цей проект з ідеї двох дорослих бойових офіцерів – начальника поліції Донецької області В’ячеслава Аброськіна і Закарпатської області Сергія Князєва – відправити хлопців із звільнених сіл і міст Східної України на Західну Україну  відпочити, відійти від боїв і обстрілів, познайомитися з однолітками. В результаті подорожі хлопці подружилися з кураторами настільки, що вирішили не розлучатися і вдома – створили Лігу майбутніх поліцейських. А знайомство з історією і культурою Західної України вилилося в ідею вишити справжній рушник з традиційним орнаментом.

Загалом, Схід і Захід разом, а новонароджена Національна поліція України вже ростить і виховує своїх наступників!

Детальніше – хлопці самі розповідають в своєму ролику:

А унікальний артефакт – рушник Ліги майбутніх поліцейських – я повішу в Міністерстві, поруч з фотографіями з Зони АТО … », – написав Арсен Аваков на своїй сторінці ФБ.

 

Довідка:

«Молодіжна ліга майбутніх поліцейських» була створена і офіційно зареєстрована в управлінні юстиції Донецької області 20 листопада 2015 року. В даний час на території Донецької області існує понад 20 територіальних відділень молодіжної організації «майбутніх поліцейських» – 643 учасника. Серед них – діти-патріоти з різних міст і селищ Донецької області, які хочуть допомагати Національної поліції, прагнуть до вивчення військово-спеціальної та фізичної підготовки, історичних традицій України.

Основною метою Організації є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист прав і свобод, морального виховання молоді, підвищення правосвідомості, надання можливостей для самореалізації та розвитку їх творчої активності.

Створення такої організації є інновацією, яка не має аналогів в сучасній Україні. З моменту її створення проведено більше 2 тис. заходів: лекції, бесіди, конференції, практичні заняття з різних тем, змагання та спартакіади, конкурси та екскурсії.