Арсен Аваков: Давайте в ці непрості дні разом думати про безпеку!

Шановні співвітчизники!

Сьогодні, заслухавши доповіді оперативних служб МВС, з урахуванням інформації, наданої СБУ – я прийняв рішення відкрито звернутися до кожного з вас.

За даними оперативних служб в найближчі кілька днів нам доведеться пережити кілька спроб деструктивних антиукраїнських сил дестабілізувати ситуацію в країні.

МВС і СБУ мають інформацію про підготовку терористичних атак і провокації з використанням вогнепальної бойової зброї і вибухових пристроїв в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові та низці інших міст країни.

З урахуванням серії терористичних атак в Європі, активізації окупаційних сил на сході країни, з урахуванням високих ризиків терористичної загрози, мною прийнято рішення про переведення всіх правоохоронних структур на посилений режим роботи.

Вживаються всі необхідні заходи для забезпечення безпеки громадян, а також забезпечення безпеки функціонування ключових об’єктів інфраструктури і життєзабезпечення.

Прошу кожного з вас ставитися з розумінням до посилених заходів безпеки в публічних місцях, на транспорті, на дорогах країни – до вимог про зупинку автотранспорту, перевірці документів та автомобілів. Це робиться для забезпечення безпеки.

Прошу кожного з вас бути уважним в місцях проведення масових заходів і акцій і негайно інформувати правоохоронні органи про осіб, поведінка яких викликає підозру або про підозрілі предмети, зброю, кинутий багаж. У всіх цих випадках прошу негайно звертатися до найближчого поліцейського або телефонувати 102.

Окремо звертаюся до політичних сил, громадських організацій, які реалізуючи своє конституційне право, планують проводити в найближчі дні масові акції, мітинги і заходи.

Національна поліція України і Національна гвардія України, готові забезпечити правопорядок і безпеку на цих акціях за умови дотримання організаторами і всіма учасниками норм безпеки – в тісній співпраці з правоохоронцями. Ми не будемо і не хочемо обмежувати ваші конституційні права на протест і політичну позицію, але ми хочемо забезпечити вашу безпеку і безпеку інших громадян.

Спеціально звертаюся до мітингувальників, які проводять зараз акції в центрі столиці. Ваші форми протесту сьогодні надзвичайно уразливі для провокацій і терористичних ризиків. Ви несете відповідальність за безпеку людей. Прошу вас прийняти всі необхідні рішення, для того, щоб не було ні найменшої можливості використовувати ваше конституційне право на протест як ширму для виконання терористичного акту. Ціна людського життя занадто висока. Давайте в ці непрості дні разом думати про безпеку!

У нас достатньо сил, знань і відповідальності. Упевнений, що відповідальність кожного з нас, кожного на своєму місці – не дозволить дестабілізувати провокаціями і терактами ситуацію в країні і в найближчі кілька днів ми зможемо усунути всі загрози з боку антиукраїнських сил, про які відомо правоохоронцям.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков