Арсен Аваков: Чи не хоче Президент Франції згадати уроки історії напередодні Другої світової війни?

Український політичний діяч, член Кабінету міністрів України Арсен Аваков звернувся до Президента Франції Франсуа Олланда з відкритим листом з приводу позиції за способом врегулювання ситуації на Донбасі.

«Франсуа Олланд, Президент Франції, виступаючи сьогодні в ПАРЄ, висловив абсолютно неприйнятні для України речі. Він зажадав спочатку проведення виборів на Донбасі, і лише потім виведення окупаційних військ Росії з української землі і повернення контролю України за україно-російським кордоном. Він хоче вибори відразу після припинення вогню і розведення військ ..!

Це якого припинення вогню?! – як сьогодні, коли загинуло двоє і поранено семеро наших воїнів – саме під час оголошеного «припинення вогню»? ..

Французький президент багато на себе бере! Спочатку потворні висловлювання міністра закордонних справ Франції Еро під час візиту в Україну, тепер президент Олланд …

… Я не міністр закордонних справ і не дипломат. Але я член українського уряду, який представляє другу за величиною фракцію парламенту «Народний фронт».

Я представляю в уряді тих воїнів, патріотів і добровольців, які ціною свого життя і здоров’я відстоюють Україну на фронті – проти зграї скажених собак путінського режиму, проти тих, хто приніс на нашу землю кров і горе. У мене власна міра відповідальності перед Україною. Я місяці провів на Евромайдані. І на цій війні проти російських бандитів і окупантів загинули мої товариші.

І я говорю Вам, пане Олланд, що не смійте вказувати нам віддавати території України і мільйони життів наших громадян – під путінський режим, тому що так вам здається зручним!

Ви взялися допомогти Україні зупинити агресію Росії? Ви, як представник великої Франції, взялися від імені демократичної Європи зупинити агресора, який напав на Україну – так робіть це, а не віддавайте Україну, відкуповуючись від Путіна розділом нашої країни! Не продавайте на вульгарною політичною ярмарку найбільший європейський народ, що вийшов за ідеали європейських загальнолюдських цінностей на Майдан і віддав за це життя своїх кращих синів і дочок!

Ви хочете проводити «вибори» під дулом російських окупаційних військ?

При повній відсутності цивільних прав і свобод?

Чи не помічати сотні покалічених і вбитих солдатів щомісяця?

Мільйони втратили дах людей, вигнаних бандитами з Донбасу?

Амністувати за вбивства і насильство російських бандитів-маріонеток?

Ви про такі вибори?!!

Чи не хоче Президент Франції згадати уроки історії напередодні Другої світової війни? Згадати, як освічена Європа, перед тим як була поневолена Гітлером, умиротворяє агресора, «не помічала» і пояснювала необхідністю і політичним балансом, спочатку аншлюс Австрії та Чеських Судет, потім отримала фашистську диктатуру, окупацію і горе на своїй землі?!

Вас нічому не навчили події в Україні – погляньте на Сирію, або Ви прозрієте лише тоді, коли російський «гібридний світ» прийде до самих кордонів Франції!?

Ваші пропозиції та трактування врегулювання війни на Донбасі – не прийнятні і обурливі для будь-якого справжнього українця. Поступившись Путіну Україну – Ви втратите Європу, втратите власну свободу. Не тіште себе ілюзіями – створіть реальний антипутінський демократичний фронт вільних людей, і не умиротворяє агресора!

Дуже розраховую, що мою позицію підтримує більшість міністрів Кабінету міністрів України і більшість членів парламенту.

Розраховую, що крізь еківоки «дипломатичних танців», Вам, пане Президенте, стане зрозуміло, що Україна не збирається купувати свою свободу і незалежність, а збирається за них битися! І розраховує на підтримку друзів, а не зраду попутників», – написав Арсен Аваков.