Арсен Аваков: Чесні вибори – сильна влада і сильна країна!

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до учасників передвиборної гонки в Верховну Раду, а також виборцям і акцентував увагу на тому, наскільки важливо для країни, щоб вибори пройшли чесно і законно.

«Дуже важливо – аби вибори пройшли спокійно, законно і чесно. Ми в МВС вже довели на попередніх президентських виборах, що можемо, вміємо і хочемо забезпечити легітимну процедуру виборів. У МВС є сили, засоби та мотивація для забезпечення безпеки і законності. Нацполіція працює поза політикою і тому – наші вимоги однакові для всіх кандидатів, від самих провладних до радикально опозиційних: чітке виконання Закону про вибори. Я ще раз підкреслюю, ми однаково жорстко будемо ставитися як до провладним партіям і кандидатам, так і до опозиційних», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що за підсумками виборчої парламентської кампанії Нацполіція проводить розслідування понад 6 тисяч звернень. Фігурантами яких є представники всього політичного спектра.

В день голосування буде додатково задіяно 132 511 співробітників МВС (Нацполіції, Нацгвардії, прикордонної, міграційної, рятувальної служб), включаючи оперативне чергування груп швидкого реагування, спецназ і – вперше (!) – систему авіаційної безпеки МВС.

Крім того, посилено контроль державного кордону, протипожежні та піротехнічні підрозділи. Всі наші ЦОВВ працюють в надзвичайному режимі і готові прийти на допомогу і забезпечити захист і безпеку.


«Ми якісно і неупереджено виконуємо свою роботу. Але по-справжньому бездоганним виборчий процес буде тільки при розумінні і підтримці суспільства і кожного громадянина. Тому в ці вирішальні дні виборів – звертаюся до кожного з Вас, шановні мої співгромадяни – не беріть участи в брехні, що не підтримуйте помилкових дій навколо виборних процедур! Ваша чіткість і чесність на цих виборах – дасть нам всім неймовірну енергію і силу для позитивних змін. Це важливо!»- підкреслив глава відомства.

У той же час міністр нагадав, що на виборчій дільниці не можна:
• приносити символіку партії або кандидата – в тому числі приходити на голосування в футболках чи бейсболках з символікою;
• голосувати за іншу людину;
• виносити бюлетень (неважливо – заповнений чи ні) за межі ділянки;
• показувати кому-небудь заповнений бюлетень;
• фотографувати свій чи чужий бюлетень;
• опускати в урну більше одного (свого!) Бюлетеня;
• навмисне псувати бюлетень;
• агітувати за партію або кандидата.

«При бездоганній процедурі демократія передбачає законні механізми коригування та балансу системи. Порушення – відкривають шлях хаосу! Тому вибори ПОВИННІ бути чесними. Це критично важливо для країни і для кожного з нас! Думайте. І робіть свій чесний вибір. Чесні вибори – сильна влада і сильна країна!»- заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Важливо! Якщо Ви побачите, що хтось порушує ці правила – негайно повідомте членам виборчої комісії. Якщо ж Ви помітите будь-яке порушення громадського порядку – зверніться до поліцейського, який несе чергування біля ДВК. Ви так само можете зателефонувати на гарячу лінію Ситуаційного штабу МВС: 044-254-9756 або відправити повідомлення по електронній пошті: [email protected].