Арсен Аваков: Чесні вибори – питання національної безпеки країни

Міністр внутрішніх справ оцінив ризики, пов’язані з проведенням виборів. Він переконаний, що вибори пройдуть без порушень, але є ризики масових заворушень, зазначив він в інтерв’ю Дмитру Гордону 20.03.2019.

«Я думаю, що ми проведемо чесні вибори без порушень. Ризик буде тоді, коли вибори завершаться. 1 квітня дуже важливо, щоб з 39 кандидатів – 37 повелися гідно, не підривали ділянки і не підбурювали людей на протест. Особливо, якщо різниця в голосах буде невелика. Всі повинні розуміти, що переможе один. Ми готові до всього, але я боюся, що той, хто програє, може вирішити, що організовані вуличні протести – це його політичний захист. Це може розбурхати країну», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр вважає, що в таку нестабільну ситуацію відразу може втрутитися РФ. Чесні вибори – це також питання національної безпеки, тому відомство жорстко реагує на фальсифікації:

«31 березня, в день виборів президента, МВС перевірить реєстр виборців на предмет перебування громадян в Україні. Державна прикордонна служба, маючи реєстр виборців, зможе перевірити факт фізичного існування людини на території України. Ця процедура може зайняти кілька днів. Однак ми побачимо, наприклад, що певний громадянин на цей момент був в Іспанії, але проголосував в Яремче. Це буде означати 5 років в’язниці для людини, яка видала цей бюлетень. Я думаю, що ніякі 200 грн. цього не варті»

Крім цього, Аваков зазначив, що не бачить ризиків в схемі «мертві душі» на президентських виборах.

«Померлі. На жаль, їх багато. Вони знаходяться в реєстрі виборців, але в реєстрі голосуючих їх бути не повинно. Якщо ви раптом побачили, що сусід ваш в списку, а він помер, то ви повинні сказати про це членам комісії. Може бути таке, що в перехідний період сам реєстр трошки гальмує. Якщо на виборах ви побачили, що під ім’ям вже померлої людини стоїть позначка голосування, то про це потрібно повідомити поліцейському, який стоїть на виході з дільниці», – повідомив міністр.