Арсен Аваков: Чесні люди з окупованих територій можуть вільно отримати нові українські документи

Про це сьогодні, 23 червня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час спільного з Секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим брифінгу в Полтаві.

«Після введення безвізового режиму України з Європою, багато хто з тих, хто розповідав про російську перспективі, згадали, що вони громадяни України. Кількість бажаючих отримати біометричний паспорт значно зросла, особливо серед жителів Криму і окупованих територій. Щоб убезпечити Україну і країни Європи від сепаратистів, терористів і російських спецслужб, нам необхідно прийняти правове рішення і розробити дієві механізми, що забезпечують ретельність перевірки і законність процедури отримання біометричних паспортів», – зазначив Олександр Турчинов.

У свою чергу Арсен Аваков повідомив, що через окупацію певних територій України частину паперових демографічних реєстрів міграційної служби стала недоступною, що значно підвищує ризик фальсифікації документів і даних про особу. Цим можуть скористатися російська агентура і спецслужби.

«МВС контролює, щоб «агент» з підробленим паспортом не прийшов за новим сучасним документом громадянина України і отримав його тільки тому, що у нас немає доступу до бази даних», – підкреслив Арсен Аваков.

Він додав, що в разі відсутності доступу до даних, починається спеціальна перевірка особи цього громадянина.

«Ніяких утисків громадянських прав немає. Якщо ви чесна людина і живете на окупованій території – все у вас буде добре, ви пройдете всі процедури», – запевнив глава МВС.