Арсен Аваков: Чесні і принципові співробітники завжди отримають повну підтримку і захист в рамках закону

За проявлений професіоналізм, мужність і самовіддану службу міністр внутрішніх справ вручив співробітникам МВС державні та відомчі нагороди. Відзнаки отримали більше 90 правоохоронців.

Відомчу відзнаку МВС за врятування життя людини з рук міністра отримав старший лейтенант поліції, співробітник департаменту патрульної поліції УНПУ в Івано-Франківській області Леонід Гончарук.

В ході церемонії глава відомства підкреслив, що вважає неприпустимим використовувати будь-які зв’язки в правоохоронних органах щоб уникнути покарання за протиправне діяння. Нагадаємо, екіпаж патрульної поліції Івано-Франківська, до складу якої входив старший лейтенант Гончарук, в жовтні 2017 року затримав за порушення ПДР водія з ознаками алкогольного отруєння. Суд визнав затриманого винним за статтями 130 і 185 КУпАП: водіння в нетверезому вигляді і злісну непокору поліції, оштрафував на 10 200 грн. і на рік позбавив права на керування транспортними засобами. П’яним за кермом виявився колишній полковник міліції. Брат, якого – співробітник обласної прокуратури. А надати «моральну підтримку» водієві приїжджав місцевий «авторитет», відомий в місті на прізвисько Хімік.

Правомірність дій поліцейських під час затримання підтверджується відеозаписом, даними протоколу і показаннями свідків, однак суд відсторонив патрульного від служби.

На думку Арсена Авакова, рішення суду про відсторонення Франківського патрульного з посади – необґрунтовано:

«За скаргою п’яного водія – йому нібито при затриманні зламали мізинець – командира екіпажу патрульної служби Леоніда Гончарука суд відсторонив від служби (!) в якості запобіжного заходу. Попереду суд по суті заявленого позову …

Напередодні міністр на своїй сторінці в Фейсбук розповів за що був удостоєний нагороди старший лейтенант поліції Гончарук.

«Хто ж такий старший лейтенант поліції Департаменту патрульної поліції НПУ Івано-Франківська? Я вручив йому і його колегам відзнаки МВС – за врятування життя людини.

Виклик “спроба самогубства” був отриманий пізно ввечері 5 липня: чоловік висить з балкона четвертого поверху. Патрульний екіпаж “Опора-151”, в складі якого були Леонід Гончарук, Христина Гардаман і Володимир Яців, прибувши за адресою, зламали двері і виявили на балконі чоловіка з петлею на шиї, який вже висів ззовні і утримувався за перила балкона тільки однією рукою. Поліцейські втримали його від падіння і витягли на балкон. Хлопці встановили особу і передали горе-самовбивцю медикам швидкої допомоги – алкогольне сп’яніння, побутовий скандал …

Просто і буденно це звучить на словах – ритм же цього епізоду видно на відео боді-камери поліцейського.

За таку роботу поліцейський отримав нагороду – заслужену! А за те, що оштрафував п’яного колишнього міліціонера зі зв’язками в прокуратурі – піде під суд?

7 жовтня 2017 року Івано-Франківську зупинений за п’яне водіння співробітник міської прокуратури – поводився агресивно, від огляду відмовився в присутності свідків. За фактом складено протокол.

Прокурору загрожує солідний штраф, а що загрожує поліцейському, що зупинив п’яного?

А що загрожує пішоходам, якщо патрульні почнуть побоюватися зупиняти п’яних водіїв?

Вважаю, що це дуже тривожні сигнали і потрібна термінова і рішуча реакція держави і Цивільного суспільства – час підтримати і захистити нових поліцейських, дати їм опору служити і захищати – не зламатися під загрозою реваншу старих “рішал” із нереформованих судів, що не отруїтися токсичними традиціями кругової поруки та корупції колишньої правоохоронної системи! », – написав Арсен Аваков.

Глава МВС обговорив ситуацію з Генеральним прокурором України.

«Дякую за оперативність – генпрокурор особисто і об’єктивно відреагує на ситуацію – і це важливо! Старший лейтенант поліції Леонід Гончарук отримав свою заслужену нагороду. Він і його товариші, чесно несуть службу, завжди отримають від мене повну підтримку і всю можливу в рамках закону захист. Система важка, неповоротка і відчуваючи загрозу – справляє надзвичайно сильний опір. Але ми – крок за кроком – будемо йти вперед!», – зазначив Арсен Аваков.

Звертаючись до нагороджених міністр підкреслив: «Кожен громадянин повинен довіряти вам, знати, що за спиною у нього компетентний правоохоронець: прикордонник, нацгвардієць, поліцейський. Останні соціологічні опитування показують зростання рівня довіри – такого не було за весь час Незалежності України. Ми змінюємося, держава змінюється, реформа відбувається в кожному з ваших відомств. Нам не просто, але, десь помиляючись і падаючи, ми знову встаємо і, завдяки зусиллям кожного з вас, рухаємося вперед. Тут сьогодні ми зібрали 90 чоловік, і кожен з вас заслужено отримав нагороду. Хтось із вас продемонстрував мужність в АТО, хтось брав участь в розмінуванні в Балаклії, провів блискучі операції по затриманню зловмисників або рятував життя людей. Я хочу вам подякувати за службу», – повідомив міністр.