Арсен Аваков: Через затримки надбавок медпрацівникам керівникам загрожує кримінальна відповідальність

Сьогодні, 13 травня, на засіданні уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про необхідність забезпечення визначених Кабінетом міністрів виплат медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Глава МВС нагадав чиновникам про кримінальну відповідальність за затримки надбавок медперсоналу.

«Чинне законодавство передбачає кримінальну відповідальність за невиплату або затримку зарплати. Тому я чекаю висновків щодо наявних порушень, про які говорить Прем’єр-міністр», – звернувся глава МВС до міністра охорони здоров’я Максиму Степанову.

Згідно з Постановою уряду №246 від 23.03.2020 на період боротьби з COVID-19 встановлюються додаткові доплати в розмірі до 200% посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок пропорційно відпрацьованому часу:

– в установах охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим коронавірусною хворобою (COVID-19) і уклали договір з НСЗУ, медичним та іншим працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах з надання медичних послуг хворим коронавірусною хворобою (COVID-19);

– медичним та іншим працівникам спеціалізованих бригад для надання швидкої допомоги у випадках коронавірусної хвороби (COVID-19) центрів екстреної медичної допомоги, які уклали договір з НСЗУ;

– в державних закладах охорони здоров’я, які визначені в рішеннях відповідних ЦОВВ і надають стаціонарну медичну допомогу хворим коронавірусною хворобою (COVID-19), медичним та іншим працівникам, безпосередньо зайнятих наданням медичної допомоги хворим коронавирусною хворобою (COVID -19).

Однак, зарплату за березень з відповідними надбавками медперсонал отримав тільки в 18 областях, в 6 регіонах триває аналіз і підготовка даних до кінця дня 13 травня.