Арсен Аваков: Через 60 днів Українці, які проживають в Італії, зможуть обміняти водійські посвідчення без іспитів

Кабінет міністрів України сьогодні затвердив Угоду між урядами України та Італії про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

Ідея зробити висновок цю Угоду виникла у нас з міністром внутрішніх справ Італії Анджеліно Альфано в квітні 2015 року під час мого візиту. Адже до цих пір з українським посвідченням водія можна було їздити по Італії не більше року, а потім слід було отримувати національні права, здавши теоретичний і практичний іспити і заплативши від 600 до 1000 євро.

З урахуванням того, як багато українців сьогодні живуть і працюють в Італії, питання спрощення і здешевлення процедури взаємного визнання національних прав і їх обміну, перестає бути окремим випадком!))

До речі, подібний договір між Україною і Іспанією успішно діє вже шостий рік!

Угода з республікою Італія була підписана 15 листопада минулого року, і за чотири минулі місяці Україна виконала і оформила всі внутрішньодержавні процедури для затвердження документа. Через 60 днів міжурядову Угоду вступить в силу.

Українсько-італійське Угода про взаємне визнання прав передбачає, що громадяни України, які легально проживають в Італії, а також, відповідно, проживають легально в Україні громадяни Італії, зможуть обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання.

Дія Угоди поширюється на громадян України, які:

  • легально проживають в Італії
  • є резидентами країни менше чотирьох років,
  • мають дійсні українські посвідчення водія.

Обмеження:

  • обміну, зрозуміло, не підлягають недійсні або підроблені документи;
  • громадяни, які за станом здоров’я не можуть управляти автотранспортом, не зможуть скористатися процедурою обміну прав;
  • обмін обмежується тільки тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах.

Нова Угода не скасовує норму закону, згідно з якою українці в Італії, а італійці в Україні, не мають права користуватися національними водійськими посвідченнями більше року після отримання офіційної реєстрації. Однак тепер обмін буде здійснюватися без здачі теоретичного і практичного іспитів і, відповідно, без витрат на їх оплату.

Процедура обміну буде займати деякий час, оскільки для з’ясування дійсності і достовірності документів буде проводитися спеціальна перевірка. При видачі нового посвідчення італійського водійського посвідчення, українське буде вилучатися. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського.

Для громадян України обмін буде проводитися на території Італії в представництвах Автоінспекції (Motorizzazione Civile) за місцем проживання громадян України.

«Робота, яку мені доручили, і я обіцяв провести на зустрічі з нашою діаспорою в Римі – виконана. Спасибі всім, хто над цим – вже повірте не простим справою працював – і послу Євгену Перелигіну і колегам з МЗС», – підкреслив Арсен Аваков.