Арсен Аваков: Брудна виборча кампанія створює в суспільстві атмосферу взаємної ненависті

Міністр внутрішніх справ закликав усіх кандидатів у Президенти України продемонструвати українському народу чесні вибори замість того, щоб сіяти ненависть і організовувати взаємні провокації.

На своїй сторінці в Facebook Арсен Аваков звернувся до учасників передвиборної гонки: «50 днів до виборів. 44 кандидата. Партії та активісти. Похмурі особистості з кастетами в кишенях і флаконами зеленки. Заміновані машини, битви агітаторів, підкуп і контрподкуп. Інформаційна війна і змагання в популізмі до маразму … Господа кандидати, домовтеся, нарешті, як вести чесну конкуренцію і не втратити країну, розмінюючись на ненависть і підлі провокації. Адже це так приємно – чесно виграти вибори! Наш народ багато страждав і заслужив чесні вибори, а не бійку в політичного бруду!» .

За минулу добу Національна поліція на всій території України зареєструвала 62 повідомлення про порушення, пов’язані з виборами. Всього, з початку передвиборчої кампанії – 1041 повідомлення. За 38 порушень вже відкриті кримінальні виробництва. По трьох з них порушників вже обрано запобіжні заходи. Поліція також оформила 266 матеріалів про адміністративні правопорушення. 241 повідомлення в даний час перевіряються.

Глава МВС розповів про останні кричущих події, пов’язані з передвиборчими перегонами. Так, 9 лютого 2019 року в Новомосковську Дніпропетровської області на підході до мітингу одного з кандидатів правоохоронці зупинили громадянина, у якого було 10 літрів зеленки! Крім того, в 4 містах протягом одного дня під час мітингів, в яких брали участь тисячі людей, у «активістів» вилучили кастети, фінки, петарди, газові балончики і флакони з зеленкою.

«А де та тонка грань, коли замість зеленки обливають опонента кислотою? Коли ви посилаєте молодика з наказом «погундосять у опонента з зеленкою» – хто відповість, якщо це буде сірчана кислота замість зеленки ?? Скажете, ексцес виконавця… Хто визначає цю межу? Битюг з натягнутою шапкою на очі? Виряджені в камуфляж дешевки, що ніколи не були на фронті?

Штаби політиків!? Адже це ви, які називають себе чесними і порядними, потайки посилаєте бойовиків один на одного, платите за це брудні гроші … А при світлі дня ми зустрічаємося з респектабельними, шанованими людьми з політичних штабів, які дають команди і наймають людей робити ницості!

Цей вал взаємної неповаги і ненависті не зупинити ні законами, ні поліцією – це можна зробити тільки за допомогою своєї совісті і відповідальності. Подумайте ж, нарешті, про країну, а не політичній кар’єрі себе коханого. Країні як ніколи потрібні чесні вибори!» – заявив глава МВС.