Арсен Аваков: Брудна політична корупція повинна бути припинена! НПУ розслідування щодо дискредитації прем`єр-міністра України Яценюка

Після низки публікацій в ЗМІ та звернень народних депутатів, Головним слідчим управлінням Національної поліції України розпочато кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність Арсенія Яценюка під час його перебування на посаді прем`єр-міністра України з метою дискредитації і подальшої відставки з посади голови уряду, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Слідство розглядає версію змови групи осіб для реалізації злочинного задуму. За попередніми висновками, вони здійснювали втручання шляхом підкупу громадян, організації проплачених мітингів і масових акцій, та розповсюдження дискредитаційної та неправдивої інформації у ЗМІ та через народних депутатів, експертів, інших осіб.

За оприлюдненою народним депутатом ВРУ Олександром Онищенком в інтерв’ю британському виданню The Independent інформацією, лише протягом 2015- 2016 років на подібні акції ним було витрачено понад 30 млн. доларів.

Згідно законодавству України таки дії підпадають під ч.1 ст. 344 Кримінального кодексу України «Втручання у діяльність державного діяча».

«Ця брудна політична корупція має бути розкрита! Потрібно назвати все своїми іменами. Майбутнє має бути без цього бруду – продавців дискредитації, голосів і фейків, покупців і виконавців. Дихати всім стане легше!» –  підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, 19 квітня 2018 року група народних депутатів фракції «Народний фронт» звернулася до Національного антикорупційного бюро з вимогою розслідувати факти політичної корупції і брудної інформаційної кампанії з дискредитації прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка.