Арсен Аваков: Бригада легкої піхоти НГУ – новий зразок військового підрозділу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і командувач НГУ Юрій Алєров вручили бойовий прапор 4-ій бригаді швидкого реагування Національної гвардії України. 4-а бригада швидкого реагування, так звана «бригада легкої піхоти» НГУ сьогодні відзначає першу річницю свого створення.

За словами Арсена Авакова, сьогодні бригада швидкого реагування є вагомою складовою реформи Нацгвардії.

«Тут є і структурна реформа, а головне – кадрова. Той рівень підходу, який ми продемонстрували разом з РНБО, нашим міністерством і командуванням Нацгвардії, дає можливість створити новий зразок військового підрозділу для вирішення завдань широкого профілю, – заявив Арсен Аваков. – Сьогодні ми виконали один з таких кроків».

Створене рік тому підрозділ не має аналогів в Україні. До його складу входять штурмові батальйони, танковий батальйон, артилерійська батарея. Також бригада має підрозділи безпілотної авіації, розвідки, зв’язку і логістики.

За інформацією командувача Національної гвардії України, батальйон легкої піхоти, як і НГУ в цілому, сьогодні забезпечені новітньою технікою, озброєнням, оснащенням і засобами зв’язку. У Національній гвардії впроваджуються принципи і стандарти НАТО як при підготовці особового складу, так і по техніці, і сьогодні НГУ готова до виконання бойових завдань будь-якої складності на території України: відбиття зовнішньої агресії, знешкодження озброєних формувань і охорони державного кордону.

Бригада є бойовою одиницею, структура і управління якої побудовані за зразком армійських підрозділів передових країн світу. Так, для тактичного планування застосовується американська модель MDMP (Military decision making process) – військовий процес прийняття рішень. Підготовка офіцерів штабу батальйону в даний час здійснюється відповідно до норм зазначеної моделі.

Відбір в бригаду проходив в кілька етапів. На першому етапі перевірялися персональні дані, і проводилося тестування. Другий етап – співбесіда з психологом і командиром. Третій етап – здача нормативів з фізпідготовки, витривалості, психологічної стійкості в складних умовах, вміння взаємодіяти в колективі, лідерські якості.

«Вручили бойовий прапор Новій бригаді швидкого реагування Нацгвардії! Як символ честі, доблесті і слави, як заклик до кожного військовослужбовця віддано служити українському народові, мужньо, вміло і непохитно боронити Українську державу!

Трохи менше року минуло, як ми почали цей непростий і не короткий шлях – шлях створення потужного підрозділу швидкого реагування нового типу. І перед нами сьогодні – бригада з чудово підготовленими бійцями, з артилерією і танками. Бригада, на яку будуть дорівнювати краще! Вони – ті, кого буде боятися ворог! Ті, хто захистить Україну! Міцнішаємо!» – зазначив Арсен Аваков.