Арсен Аваков: Бойові заслуги і волонтерська діяльність не можуть бути індульгенцією, що дозволяє скоювати злочини

Про це міністр внутрішніх справ заявив 12 грудня в телепрограмі «Право на владу» в ході обговорення результатів розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета і затримання підозрюваних.

Відомо, що затримані брали активну участь в бойових діях на сході України.

«Важливо розуміти, що злочини окремих ветеранів або волонтерів в жодному разі не применшують подвиги чесних людей. Але суспільство повинно усвідомити: бойові заслуги і волонтерська діяльність не можуть бути індульгенцією. Справа правоохоронної системи – розкриття всіх злочинів, незалежно від особистостей злочинців. Вчинив злочин – відповідай за законом»,- сказав глава МВС.

Арсен Аваков зазначив, що у слідства є переконливі докази вини затриманих, однак, Україна – правова держава, і свою невинуватість кожен може довести в суді.

«Ми живемо в правовій державі. Ми пред’явили обвинувачення, а будь-який підозрюваний має право довести свою невинуватість у суді. Ми вважаємо, що докази дуже серйозні. Сьогодні ми назвали, а завтра представимо в суді результати абсолютно всіх експертиз, як вітчизняних, так і тих, які провів експерт з Великобританії ».

 Арсен Аваков також зазначив, що справа ще не закрита, правоохоронці завершили тільки першу фазу слідства і затримали підозрюваних, а тепер слідство шукає замовника.