Арсен Аваков: «Блокадник» – патріот, звичайно, безкорисливий – чотириста гривень в день не гроші …

Міністр внутрішніх справ розповів про учасників конфлікту, що виник 13 березня 2017 року на станції Кривий Торець. Співробітниками ГУНП в Донецькій області були затримані 45 осіб, постраждалих немає. У «блокадників» вилучено зброю та боєприпаси.

У зв’язку з погіршенням оперативної обстановки в Донецькій області сили СБУ, Нацгвардії і Національної поліції проводять контрдиверсійні заходи. Під час відпрацювання Торецького та прилеглих населених пунктів оперативно-пошуковими групами СБУ були виявлені особи, які мали при собі зброю.

Відзначимо, що в зоні проведення АТО діє розпорядження керівництва АТЦ про заборону на ввезення і використання зброї, навіть якщо у громадян є дозвіл на його володіння.

Про факт виявленої зброї і відмову передачі його органам поліції співробітники СБУ повідомили в поліцію через колл-центр «102». Щоб попередити правопорушення та забезпечити безпеку місцевих жителів, поліцейські почали перевірку приналежності зброї і законних підстав володіння ним.

Співробітникам поліції було надано злісну непокору, активісти відмовлялися надати документи, видавати зброю, погрожували використанням зброї та бензопил. Всі ці люди були затримані, доставлені в Торецьке відділення поліції. Вилучено 8 одиниць різної зброї, 2 бойові гранати, порох, детонатори і патрони.

Для встановлення особи і з’ясування всіх обставин 45 учасників конфлікту були доставлені у відділення поліції. Затримані не мали жодних тілесних ушкоджень. Один з учасників блокади – інсулінозалежний – доставлений в лікарню, де йому була надана медична допомога.

Правопорядок відновлений. Дестабілізації ситуації не допущено. Станом на ранок 14 березня всі учасники протесту були відпущені.

Серед затриманих «блокадників» – 8 осіб, які, за їхніми словами, брали участь в АТО, 4 – власника зброї та 6 – раніше судимі. Вони є жителями Дніпропетровської, Київської, Чернігівської, Вінницької, Житомирської, Донецької, Сумської та Миколаївської областей.

Один із затриманих – житель Житомирської області, судимий за вбивство, вийшов на свободу в 2013 році. Повідомив, що його та інших людей привозили в Донецьку область централізовано, забезпечили грошима і обіцяли плату за три тижні чергування на «редуті» – 400 гривень в день.

«Блокадників – патріот, звичайно, безкорисливий – 400 грн. в день це ж не гроші … Ветеран – звичайно, та тільки не війни, а зони – відсидів 9 років за вбивство … Люди всі різні, але залучати таких людей за гроші прикриваючись «патріотичними гаслами» … Хто гірше – цей «заробітчанин» або ті, хто наймає його і платить йому гроші, регулярно одягаючи накрохмалену ауру борця за країну?!»- зазначив Арсен Аваков.