Арсен Аваков: Блокада Донбасу – це політичні амбіції, питання треба вирішувати публічною комунікацією

Продовження блокади на Донбасі неминуче призведе до економічних втрат, за блокуванням поставок вугілля, стоять політичні амбіції, вирішити ситуацію можна тільки в сфері публічної комунікації, переконаний міністр внутрішніх справ України.

Про це глава відомства заявив в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«За розхитування питання блокади на Донбасі криється політичний інтерес окремих людей. Хто це придумав в морози починати таку акцію? Це так зручно, тому що потрапляє під річницю Майдану? Тут тільки політичні амбіції і все. Для мене дуже важливо, щоб кожен, хто називає себе українським патріотом, уважно зважив все, що відбувається. Цю ситуацію треба зрозуміти. І ті, хто зараз грають на цьому, вчиняють нечесно по відношенню до країни в цілому», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Також, Арсен Аваков підкреслив важливість розуміння суті економічної складової проблеми і закликав учасників блокади до здорового глузду.

«А нічого, що ми закриваємо вугілля зі своєї окупованої території від наших українських громадян, в той час як від РФ продовжуємо спокійно отримувати вугілля 10 млн. тонн на рік? Про це ніхто не пам’ятає? А нічого взагалі, що ми купуємо у Словенії з реекспорту газ насправді російський. Хочу зазначити, що підприємства ДТЕК в минулому році перерахували з держбюджету України 36,1 млрд. грн. податків, оборот між комплексом підприємств відбувається в українській національній валюті, таким чином, гроші не йдуть за межі України», – повідомив глава відомства.

Міністр внутрішніх справ переконаний, що питання підтримки або непідтримки блокади штучно розділяє суспільство на різних рівнях, розхитує ситуацію всередині країни і дає грунт для ескалації конфлікту ззовні.

«Сотні тисяч людей, які працюють на підприємствах, можуть втратити роботу. Порядку 125 тисяч шахтарів і робітників задіяні у видобутку вугілля на окупованих територіях … На нашій території в цій сфері задіяно близько 300 тисяч … І що, залишити всіх цих людей без роботи – це звільнити Донбас?», – висловив здивування Арсен Аваков.

Що стосується безпосередньо роботи поліції на місці, то, за словами глави відомства, вона зводиться до забезпечення правопорядку. Міністр запевнив, що не допустить провокацій і перекриття доріг, що пов’язують українські позиції в бойовій зоні.

«Упевнений, що будуть з’являтися ті, хто спробує загострити ситуацію, буде провокувати, щоб їх побили. Той, хто знає начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна, повинен розуміти, яких зусиль йому коштувало сказати «бий по другій щоці». Тому що така установка – уникати провокацій», – зазначив міністр.

Говорячи про те, яким чином можна врегулювати ситуацію в даний момент і зняти напругу в суспільстві, глава МВС підкреслив, що цей процес треба дозволити виключно в сфері публічної комунікації.