Арсен Аваков: біля кордонів України найбільша з 2015 року кількість військ РФ

За дорученням Верховного головнокомандувача і Генерального штабу сьогодні, 19 квітня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков проінспектував підрозділи системи МВС, які несуть службу в зоні ООС в Луганській і Донецькій областях.

«Сьогодні ми проводимо інспекційну поїздку, мета якої проконтролювати ключові функції оборони, покладені на підрозділи Національної гвардії та інші підрозділи системи МВС, які входять в сили ООС. Ми розраховуємо на мирний розвиток подій, можливість уникнути ескалації протистояння, яку готують російські найманці і російські збройні сили, але одночасно – ми повністю готові захищати наші рубежі. Основне завдання нашої перевірки – визначити всі необхідні заходи для додаткової оборони. Інспекція проходить по всій лінії фронту – в Донецькій і Луганській областях. З 2015 року – це найбільша концентрація ворожих сил біля наших кордонів. А з огляду на ту істерію і інформаційну атаку, яку проводять російські пропагандисти, можна сказати, що це найбільша загроза», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що Україна сподівається на дипломатичне врегулювання ситуації, однак Об’єднані сили ЗСУ та МВС готові протистояти агресору:

«Ми переживаємо непростий період ескалації. Але ми вже не перший рік перебуваємо під тиском російського скаженого пса, який стоїть біля наших кордонів. Ми будемо готові. Ми на своїй землі, у нас немає іншого вибору, крім як захищатися, незалежно від того, як поведуть себе іноземні політики. Ми розраховуємо на дипломатичне врегулювання, але при цьому повністю готові до оборони».

Командувач ООС генерал Володимир Кравченко зазначив, що всі підрозділи Об’єднаних сил готові до будь-яких дій з боку супротивника.

У свою чергу, командир полку НГУ «Азов» Денис Прокопенко підкреслив, що підрозділ на даний час знаходиться в підвищеній бойовій готовності. Особовий склад налаштований рішуче і в будь-який момент готовий дати гідну відповідь збройної агресії з боку «Л / ДНР» і Росії.

«Наше завдання – не допустити того, що сталося в 2014 році. Ми будемо боротися за звільнення окупованих територій, в тому числі і Криму», – сказав Денис Прокопенко.

В рамках інспекції відбулася нарада, на якій було підбито підсумки та заслухані командири підрозділів. Міністр вручив нагороди бійцям, які відзначилися на службі.

Арсен Аваков повідомив, що протягом інспекційної поїздки планує відвідати тренінг Нацполіціі щодо забезпечення контрдиверсійних дій, спільні навчання ДСНС і ДПСУ в акваторії Азовського моря по забезпеченню розмінування і додаткових операцій.