Арсен Аваков: Біль Маріуполя і кожне втрачене життя на Донбасі – на совісті путінського режиму

Сьогодні, 24 січня, Україна вшановує пам’ять загиблих під час обстрілу Маріуполя. П’ять років тому бойовики завдали, за різними оцінками, від 17 до 31 удару з реактивних систем залпового вогню «Град» і «Ураган» по Орджонікідзевському району Маріуполя (мікрорайон «Східний») і прилеглому до нього селищу Виноградне Волноваського району.

«31 загиблий, 117 поранених мирних жителів, серед яких діти. Режим Путіна несе відповідальність за кожне втрачене життя на Донбасі! Це – справжнє обличчя «русского мира»!»- підкреслив Арсен Аваков на своїй сторінці в Twitter.

Внаслідок обстрілу 24 січня 2015 року було пошкоджено 30 житлових будинків, 7 навчальних закладів, 3 дитячих садочка, інші об’єкти інфраструктури та лінії електропередач. У мікрорайоні була порушена подача газу і електрики. Частково зупинив роботу металургійний комбінат «Азовсталь».

Українська сторона привела докази того, що обстріл мирних кварталів Маріуполя був проведений з територій, тимчасово контрольованих проросійськими сепаратистами, – так званої «ДНР». Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила цей факт в офіційному звіті. До аналогічних висновків прийшли і експерти міжнародної організації Human Rights Watch, які дослідили місце трагедії.