Арсен Аваков: Безвідповідальність і неповага до людського здоров’я не має до Бога ніякого відношення!

Таку позицію заявив міністр внутрішніх справ, коментуючи скупчення людей у ряді церков 12 квітня під час святкування християнами Вербної Неділі.

«Церковникам в трьох випадках поліція винесла адміністративні штрафи. Ще по 12-ти – матеріали вивчаються. У нас свобода совісті, то … майте ж совість! Безвідповідальність і неповага до людського здоров’я не має до Бога ніякого відношення!» – заявив міністр.

Нагадаємо, що для боротьби з поширенням коронавірусу уряд запровадив ряд додаткових обмежень, які будуть діяти в Україні з 6 квітня і до закінчення карантину. У постанові Кабміну №255 від 2 квітня визначено список обмежувальних заходів на час карантинного режиму.

«Ми дійсно вдячні всім, хто прислухався і, не приступаючи карантинних обмежень, залишається вдома і піклується не тільки про своє здоров’я, а здоров’я близьких і оточуючих. Своєчасно введений карантин, в більшості совісні і розуміючі необхідність таких обмежень люди та безперебійна робота медиків на сьогодні допомагають утримувати в нашій країні криву хворих на коронавірусну інфекцію без критичних піків, але статистика продовжує зростати. Попереду Великдень», – зазначив Арсен Аваков.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 12 квітня в Україні 3102 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 93 летальних, 97 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 325 нових випадків.

13 квітня мер Києва Віталій Кличко заявив, що за минулу добу в Києво-Печерській Лаврі (Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (Київ) знаходиться у веденні Російської православної церкви) зареєстровано 63 нових випадки зараження коронавірусом, всього зареєстровано більше 90 хворих.