Арсен Аваков: Батальйон НГУ ім. Сергія Кульчицького отримав іменний штандарт батальйону. Вони були першими, вони стали кращими! Честь і слава!

Сьогодні, 1 грудня 2016 року, Президент України Петро Порошенко присвоїв ім’я Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького батальйону оперативного призначення 27-ї бригади Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України і вручив іменний штандарт.

В урочистому заході взяли участь Президент України Петро Порошенко, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр оборони Степан Полторак, командувач Національної гвардії Юрій Аллер, військовослужбовці та ветерани батальйону, а також родичі загиблих гвардійців.

«Я вітаю особовий склад батальйону імені героя України генерал-майора Сергія Кульчицького з врученням нагороди і вдячний тим, хто назавжди зберігає в серцях пам’ять про свого командира. Ваше щире бажання увічнити його ім’я в назві батальйону реалізувалося в Указі Президента України, який я тільки що підписав. Слава і всенародне визнання, здобуті вашим батальйоном, оплачені дуже дорогою ціною – життям і кров’ю побратимів. Ми пам’ятаємо їх. Ми шануємо кожного з них!», – повідомив Президент України Петро Порошенко.

Це перше військове підрозділ в історії України, відзначений такою особливою нагородою.

«Ви першими встали на захист країни, коли сильний і жорстокий воїн почав війну проти України. Патріоти, які, не чекаючи мобілізації, добровільно вступили у щойно створену Національну гвардію. 24 героя вашого батальйону віддали своє життя за Україну. Кілька сотень воїнів за свій героїзм і мужність заохочені державними нагородами. Ви були першими і стали кращими! Вами пишається Україна!», – заявив Секретар РНБО Олександр Турчинов.

Вище керівництво країни вшанувало хвилиною мовчання загиблих гвардійців батальйону і їх першого командира – Сергія Кульчицького.

«29 травня поряд з горою Карачун під Слов’янськом загинув перший командир I- го резервного батальйону НГУ генерал Сергій Кульчицький. Сергій Петрович Кульчицький, генерал-майор НГУ, досвідчений командир, який багато років працював з дисциплінованими військовими. З першого дня був поруч зі своїми бійцями, зумів знайти слова і організувати ефективне бойовий підрозділ – небувале, небачене в історії України! Разом зі своїми бійцями він поїхав на фронт, разом з ними виконував бойові завдання і загинув під час катастрофи вертольота, коли до ротації залишалися лічені години. Упевнений – батальйон імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького завжди буде гідний свого Штандарту і пам’яті свого першого командира! Служіть з честю!», – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Секретар РНБО і міністр внутрішніх справ вручили бійцям батальйону НГУ ім. Кульчицького державні нагороди та відзнаки ВРУ, Кабінету Міністрів і МВС. Вперше кожен боєць отримав пам’ятну медаль «Герой України генерал-майор Сергій Кульчицький».

«Батальйон Кульчицького – слава і гордість Національної гвардії України, слава і гордість України. Його бойовий шлях пройшов через Слов’янськ, Красний Лиман, Дебальцеве, Миронівське, Логвин, Мар’янку, Авдіївку … Це у них в сім’ях прозвучало страшне слово «фронт». Потім – ще страшніші слова «бойові втрати» … Бойовий шлях батальйону триває, як, на жаль, триває і неоголошена війна – приносить горе і руйнування тисячам українських людей. Значить, батальйону Кульчицького – служити, захищати і рятувати. Ризикуючи життям, день за днем виходити на бойове чергування і робити свою важку і небезпечну фронтову роботу», – підкреслив Арсен Аваков.

Довідка:

Батальйон оперативного призначення (резервний) імені Героя України генерал – майора С. П. Кульчицького створений з представників сотень самооборони Майдану і дислокується у військовому містечку Київської конвойної бригади Національної гвардії України (м.Київ).

Командир батальйону – підполковник Толочко Віктор Анатолійович.

15 березня 2014 року 570 добровольців з Самооборони Майдану вирішили стати резервістами Національної гвардії України, після чого вирушили в село Нові Петрівці, Київської області – на полігон бригади спецпризначення «Барс», яка увійшла в відтворену Національну гвардію.

Бойовим навчанням і координованістю дій добровольців керував начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Сергій Петрович Кульчицький.

У Нових Петрівцях майбутні нацгвардійці вивчали основи рукопашного і тактику вуличного бою, вчилися діяти в складі відділення, пройшли вогневу підготовку і практичні стрільби з автоматів, пістолетів-кулеметів, снайперських гвинтівок, ручних кулеметів і великокаліберних кулеметів, знайшли навички метання гранат.

Вже 5 квітня 2014 року, 230 гвардійців 1-го резервного батальйону оперативного призначення НГУ, склали Присягу на вірність українському народові. Після цього, – вирушили на схід України, спочатку в Павлоград, Дніпропетровської області, а потім – на бойове чергування в район Ізюм-Слов’янськ. Незабаром до бійців приєднався і генерал-майор Сергій Кульчицький, який більше місяця разом зі своїми бійцями знаходився на сході України в зоні проведення АТО.

16 травня закінчили навчання і склали присягу 270 добровольців, які сформували 2-й резервний батальйон оперативного призначення НГУ, особовий склад якого 29 травня відбув у зону проведення АТО. Батальйон прибув до Слов’янська і Краматорськ для несення служби на блокпостах.

Пізніше, в липні 2014 року через гвардійців 1-го і 2-го резервних батальйонів НГУ сформували батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, або, як називають його самі бійці, – «батальйон імені Кульчицького».

За 2,5 року бойової служби, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України, нацгвардійців запеклих боях втратили 24 бойових побратимів, поранено – понад 100.

За час існування батальйону військовослужбовці виконували службово-бойові завдання в таких населених пунктах, як Слов’янськ, Красний Лиман, Дебальцеве, Миронівське, Станиця Луганська, Бахмут, Попасна, Євсуг, Вуглегірськ, Миронівське, Логвин, Мар’янка, Авдіївка та ін.

Підрозділ і зараз продовжує виконувати бойові завдання на Сході України.