Арсен Аваков: Авіаційна система МВС стане третьою за величиною в Європі

До 2021 року авіапарк МВС України буде повністю укомплектований і стане третім за величиною в Європі, після Німеччини і Франції. Перші два вертольоти Airbus Н225 Super puma для єдиної системи авіації МВС прибудуть в Україну вже 19 грудня.

Сьогодні, 10 грудня 2018 року, глава МВС прибув з робочою поїздкою до Німеччини. В рамках візиту Арсен Аваков відвідав вертолітну ескадрилью поліції Баварії.

«Ми створюємо єдину систему авіації МВС. У рамках контракту з французьким урядом буде закуплено 55 вертольотів Airbus. Перші два вертольоти прибудуть в Україну вже 19 грудня 2018, а вся система буде повністю укомплектована до 2021 року. Всі вертольоти нові, збираються у Франції і Німеччині», – сказав міністр.

За словами Арсена Авакова, особливість авіації МВС в тому, що на основі досвіду французьких, німецьких та американських авіаційних систем буде побудована унікальна багатофункціональна система:

«Вертольоти будуть задіяні підрозділами ДСНС, прикордонної служби, поліції і Нацгвардії. Вони будуть виконувати профільні завдання – ліквідація пожеж, контроль кордону, пошук злочинців і зниклих. Але, в разі виникнення якоїсь надзвичайної ситуації, наприклад, пожежі, буде задіяна вся техніка, всі підрозділи будуть працювати спільно».

Нагадаємо, на заводі «AirbusHelicopters» виконується замовлення України на виготовлення і поставку 55 вертольотів різних класів для потреб ДСНС, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Незабаром в Україні запрацюють 15 вертолітних баз і центр обслуговування «AirbusHelicopters», а в Кременчуці  готуватимуть пілотів для системи авіаційної безпеки МВС.

 «До створюваної системи додаються ще вертольоти МІ-8, які у нас є. Таким чином, у нас буде третій за величиною вертолітний парк в Європі, після німців і французів. Ми стаємо в один ряд з європейськими колегами за якістю сервісу», – повідомив Арсен Аваков.

Довідка:

Вертолітна ескадрилья Баварії відноситься до поліції Баварії. Особовий склад 100 чоловік, авіапарк – 8 вертольотів Airbus. Підрозділом виконується більш 3 тис. польотів на рік.

У 2017 році було здійснено близько 800 рятувальних операції, близько 500 операції з пошуку злочинців.

Оснащення вертольотів готується індивідуально під кожен виліт. Вертольоти залучаються при ліквідації пожеж, роботі в гірських районах, рятувальних місіях на воді. Є обладнання для передачі даних під час масових акцій і масштабних ДТП.