Арсен Аваков: Авіація МВС отримала п’ятий цього року вертоліт за контрактом з «Airbus Helicopters»

До кінця 2021 року  Україна отримає всього 28 вертольотів, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сьогодні Нацгвардія має у своєму арсеналі 4 сучасні французькі повітряні судна. Їх пілоти пройшли теоретичне і практичне навчання за кордоном. Гелікоптери виконують завдання з цивільного захисту на території України. Зокрема, задіяні для оперативного переміщення особового складу НГУ на великі відстані, виконання певних завдань, евакуації хворих і поранених, пошуково-рятувальних заходів. Робимо країну сервісно-орієнтованою і ще більш безпечною», – розповів глава МВС Арсен Аваков.

Він також зазначив, що контракт з французькою компанією «Airbus Helicopters» на поставку 55 гелікоптерів: успішно виконується, до кінця 2021-го Україна отримає 28 гелікоптерів.

Як раніше зазначав міністр внутрішніх справ, єдина система авіаційної безпеки та захисту МВС України стане третьою за потужністю в Європі після Франції та Німеччини. Українські рятувальники, гвардійці і поліцейські одними з перших будуть використовувати передові вертольоти.

Нагадаємо, в авіапарк єдиної системи авіаційної безпеки та захисту МВС від французького виробника вже надійшло 14 вертольотів:

2-типу Н125 для ДПСУ;

2-типу Н145 для НПУ;

10-типу Н225, з них 6 для ДСНС і 4 для НГУ.