Арсен Аваков: Аваков: Чи не діяти не можна

Керівник Адміністрації Президента України Сергій Пашинський, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і міністр оборони Михайло Коваль в четвер, 1 травня, проінспектували військові частини, які задіяні в АТО, і знаходяться на кордоні Харківської та Донецької областей.

Ситуація така, що необхідно знайти відповідь на питання, як провести АТО таким чином, щоб не постраждало мирне населення Слов’янська, Краматорська та інших міст і селищ Східної України, які сьогодні переповнені бойовиками. Про це в коментарі “Головному” заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, не діяти не можна, але діяти потрібно обережно, щоб не постраждало мирне населення, яке, фактично, виявилося в заручниках у сепаратистів.

“Це – головне завдання, заради якої ми і знаходимося на Харківщині”, – зазначив Аваков.

Міністр внутрішніх справ акцентував, що у МВС, ЗС України та СБУ є розуміння, як діяти в ситуації, що склалася злагоджено і спільно.

“Головне сьогодні – локалізувати ті неподобства, які відбуваються в містах Донецької та Луганської областей, і забезпечити безпеку жителів цих регіонів”, – повідомив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що мова йде виключно про боротьбу з озброєними терористами, які не дають сьогодні нормально жити і працювати жителям Сходу України.

При цьому, як вважає Арсен Аваков, всі інші проблеми: децентралізація влади, мовні питання тощо уряд має намір вирішити, але все це необхідно робити після того, як буде забезпечена безпека жителів Донецької і Луганської областей, які сьогодні страждають від безчинств терористів.

“Уряд України, і я уповноважений про це заявити ще раз, готове і буде вирішувати всі проблемні питання, які хвилюють українців, і жителів Східної України – зокрема”, – акцентував Арсен Аваков.

При цьому міністр внутрішніх справ зазначив, що Міноборони, МВС і СБУ готові виконувати завдання, спрямовані на боротьбу з тероризмом і сепаратизмом в східних областях України.