Арсен Аваков: Армію необхідно негайно переводити на контрактну основу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що він як член РНБО має намір виступити з ініціативою про необхідність невідкладної реалізації такого підходу.

За словами глави МВС, у людей, яким вручають повістки на вулиці або примусово мобілізують до лав Збройних Сил України, немає достатньої мотивації захищати свою державу. У той же момент держава змушена нести значні витрати на екіпіровку і підготовку примусово набраних новобранців.

«Армію потрібно зараз і негайно переводити на професійну контрактну основу, знизивши чисельність військ і збільшивши зарплати реальним кваліфікованим військовим, і їх забезпечення. Порядок, підготовленість і мотивація б’ють будь-яку кількість. У такого підходу – є майбутнє, у вилову призовників на вулицях і в трамваях – немає», – підкреслив Арсен Аваков.

У зв’язку з цим міністр внутрішніх справ України в якості члена Ради національної безпеки і оборони України планує звернутися до Верховного Головнокомандувача з ініціативою про негайне переведення української армії на контрактну основу.

«Кому можна довіряти всерйоз? Тільки мотивованим, добровільно уклали контракт професіоналам. Маючи за спиною досвід останніх місяців, впевнений – проблем з формуванням таких сил не буде», – підкреслив глава МВС.