Арсен Аваков: Антисемітські настрої є неприпустимими у сучасній демократичній Україні

Під час робочої зустрічі з головним виконавчим директором, віце-президентом Всесвітнього єврейського конгресу Робертом Сінгером домовились про об’єднання зусиль в питанні  протидії ксенофобії і антисемітизму як інструментів гібридної війни. Це питання перебуває на жорсткому контролі МВС. Про сьогодні повідомив міністр внутрішніх справ.

У зустрічі також взяв участь віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу, президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

«В Україні триває війна і противник намагається всіма доступними методами дестабілізувати ситуацію, розпалити міжетнічну ворожнечу та створити хибне уявлення про агресивний антисемітизм в Україні. Так, наприклад, хотів би пригадати резонансну справу з бандою «Торпед», яких затримала поліція. Терористична група неодноразово псувала і оскверняла святині та пам’ятні місця єврейського народу, а також нападала на прочан-іудеїв та підривала вибухівку біля синагоги в Умані», – зазначив міністр.

Нагадаємо, у жовтня 2017 року в Україні правоохоронці викрили організовану злочинну групу (ОЗГ), діяльність якої координували колишні народні депутати за кошти з Російської Федерації. Члени ОЗГ обґрунтовано підозрюються в скоєнні дев’яти злочинів, пов’язаних з вибухами на території посольств, оскверненням історичних пам’яток і релігійних святинь. Троє учасників групи затримано 1 жовтня 2017 року на кордоні України з Угорщиною, де вони планували підірвати пам’ятник угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області.

За даними слідства, метою діяльності не було заподіяння шкоди життю і здоров’ю людей, група спеціалізувалася на організації терактів, які повинні були викликати міжнародні конфлікти між Україною й іншими країнами, сіяти ворожнечу на ґрунті релігійної нетерпимості і ксенофобії.

Глава МВС  наголосив, що антисемітські настрої є неприпустимими у сучасній демократичній Україні.

«У сучасній демократичній Україні неприпустимо, щоб будь-кого дискримінували, залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури. Підбурювачів, терористів і провокаторів міжнаціональної ворожнечі і міжнародних конфліктів будемо зупиняти», – зазначив Арсен Аваков.

Головний виконавчий директор Всесвітнього єврейського конгресу Роберт Сінгер високо оцінив роботу правоохоронців щодо реагування на антисемітські ексцеси в Україні та висловив свої сподівання, що МВС й надалі не допускатиме протиправних дій стосовно представників єврейської громади.

Сторони домовилися про об’єднання зусиль в питанні  протидії ксенофобії і антисемітизму як інструментів гібридної війни.

Довідка:

Всесвітній єврейський конгрес (World Jewish Congress) – міжнародна федерація єврейських громад, заснована у Женеві у 1936 році у відповідь на посилення нацизму та антисемітизму в Європі. Серед основних пріоритетів діяльності: боротьба з делегітимізацією Ізраїлю, підтримка мирного процесу на Близькому Сході, вшанування жертв Голокосту, боротьба з антисемітизмом, діалог з іншими релігіями.