Арсен Аваков анонсував інвестпроект з оновлення систем Укргідрометеоцентру

Під час засідання уряду, 10 березня, міністр внутрішніх справ анонсував інвестиційний проект модернізації гідрометеорологічної служби ДСНС і приведення рівня оснащення у відповідність до вимог сучасних стандартів НАТО і ЄС.

Для створення ефективної системи сканування проектом передбачається проведення модернізації оснащення УкрГМЦ, в тому числі планується закупівля 13 нових радарів. Відзначимо, зараз в Україні функціонує лише один погодний радар.

Крім цього, планується створення програми для ультралокального і персонального повідомлення про погіршення погоди.

«Зараз ми користуємося системою 70-х років. В Україні практично відсутня мережа метеорадар і дуже обмежені обчислювальні потужності», – сказав міністр.

Арсен Аваков повідомив, що збитки від стихійних лих, пов’язаних з градом і високим рівнем води в 2016-2020 роках, становили 4 мільярди гривень (30 млн. доларів на рік), також в сільському господарстві від посухи тільки в 2020 році – понад 23 млрд. гривень збитку.

Оцінка Світового банку показала, що потенційний додатковий середньорічний економічний ефект складе від 37 млн. до 130 млн. доларів. Сільське господарство може потенційно уникнути втрат в середньому на 170-240 млн. доларів щорічно.

«Тому пропонується … МВС разом з Мінекономіки, Мінфіном і ДСНС опрацювати питання про розробку інвестиційного проекту з модернізації та переоснащення національної гідрометеорологічної служби, для реалізації якого може надаватися державна підтримка, в тому числі шляхом залучення кредитів від іноземного банку або міжнародної фінансової організації», – зазначив Арсен Аваков.

Партнерами проекту можуть стати профільна американська компанія «Baron», з якою вже провели попередні переговори, і Експортно-імпортний банк США.

Нагадаємо, що Український гідрометеорологічний центр відноситься до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.