Арсен Аваков: Аміна Окуєва – герої не вмирають … Твій світ завжди поруч з нами! Світи!

Арсен Аваков відвідав відкриття в Українському домі в Києві фотовиставки, присвяченій пам’яті Аміни Окуєвой, яка загинула 30 жовтня 2017 роки від рук найманих убивць.

Сьогодні, 20 грудня, відбулося відкриття фотовиставки під назвою «Аміна: життя», яку організувала її мати Ірина Камінська. На виставці представлено 34 фотографії, які символізують роки її життя – Аміна загинула у віці 34 років.

Виставку пам’яті Окуєвой відвідали Секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, а також її товариші і побратими з батальйонів.

«Аміна завжди була там, де небезпечно. На початку 2000-х вона зі зброєю в руках боролася проти російських загарбників в Чечні. Коли почалася Революція гідності, вона, народжена в Україні, була разом з українським народом на Майдані. І не просто як волонтер, вона була бійцем сотні Самооборони з першого і до останнього дня Майдану», – сказав секретар РНБО.

«Чеченку» Аміну Окуєву називають українською Жанною д’Арк. Громадянка України, вона приймала активну участь у подіях на Майдані. Коли на сході почалася антитерористична операція, Аміна записалася в добровольчий батальйон «Київ-2». Медик за освітою, вона зголосилася працювати в якості снайпера на найбільш напружених ділянках АТО.

«Аміна світла, усміхнена, вона завжди була такою. Навіть в найскладніших обставинах навколо неї весь час була така атмосфера приємного світла. І Аміна, і Адам потрапили в дуже непросту ситуацію, вони були на самому краю леза, на самому вістрі. По ним формально і фігурально стріляли. У них завжди був вибір відійти, сховатися, піти в сторону, але ці хлопці демонстративно прийняли бій. Такими людьми виграються війни, рятуються душі. Аміна не зникла, вона залишилася з нами. Аміна – світла ти наша душа. Герої не вмирають … Світи нам!», – заявив глава МВС Арсен Аваков.

Виставка триватиме до 26 грудня 2017 року, ознайомитися з експозицією можна за адресою: Український дім, м. Київ, вул. Хрещатик, 2.

Нагадаємо, 1 червня 2017 в Києві сталася перестрілка, в результаті якої вогнепальні поранення отримав Адам Осмаєв (чоловік Аміни Окуєвой, який в Росії обвинувачується в організації замаху на Президента РФ Володимира Путіна). У той день він домовився дати інтерв’ю нібито французькому журналісту, який власне і вистрілив в Адама Осмаєва. Окуєва встигла поранити нападника з нагородної зброї. Професійні дії Аміни врятували життя Адама і дозволили затримати нападника.

30 жовтня 2017 року за Києвом стався другий замах на Адама Осмаєва і Аміну Окуєву. На переїзді біля населеного пункту Глеваха Київської області автомобіль, в якому знаходилося подружжя, був розстріляний диверсантами. Окуєва загинула, Осмаєв отримав поранення.

За фактом вбивства Окуєвой було відкрито кримінальне провадження за ст. 115 КК України («Умисне вбивство»).

У зв’язку з недавніми подіями депутати від партії «Народний фронт», розробили проект закону «Про захист свідків», який носитиме умовну назву – Закон Аміни Окуєвой. Документ був презентований народним депутатом Антоном Геращенко 20 грудня в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Довідка:

Аміна Окуєва – громадський активіст і військовослужбовець. Народилася 5 червня 1983 року в Одесі. Згодом вона з сім’єю переїхала до Росії. Жила в Москві і Грозному.

На батьківщину українка повернулася в 2003 році. В Одесі Аміна Окуєва здобула вищу освіту в медичному університеті імені Мечникова. Отримала диплом за спеціальністю «Загальна хірургія» і працювала в одній з лікарень Одеси.

Аміна сповідувала іслам. За релігійними переконаннями завжди носила хіджаб –  і на фронті, і в повсякденному житті.

Після початку революції Гідності Аміна Окуєва вступила в «Самооборону», була лікарем восьмої Афганської сотні. Ще в 2013 році вона прогнозувала вторгнення кремлівських військ в Україну.

Аміна Окуєва брала участь у створенні Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва. Служила в батальйоні «Київ-2» і «Золоті ворота». Після закінчення війни на Донбасі Аміна Окуєва планувала стати учасником миротворчої місії.