Арсен Аваков: Американські партнери допоможуть впровадити програму реабілітації учасників АТО

Про це заявив міністр внутрішніх справ України після зустрічі з конгресменами США Марсі Каптур, Енді Харрісом і Сандером Левіном в Держдепартаменті США у Вашингтоні.

Глава МВС України зазначив, що військовий конфлікт, спровокований путінським режимом, триває вже більше 4 років і за цей час через фронт пройшло близько 600 тисяч українців.

«Сьогодні на зустрічі з конгресменами США Марсі Каптур, Енді Харрісом і Сандером Левіном ми домовилися про масштабну партнерську програму медичної реабілітації та психологічної допомоги постраждалим від післявоєнного синдрому. Для нас важливо звернутися до США, адже вони мають досвід в подоланні післявоєнного синдрому», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що Америка зіткнулася з подібною проблемою після закінчення В’єтнамської війни, в якій взяли участь приблизно 2,5 млн. військовослужбовців. У 30% ветеранів В’єтнамської війни спостерігалися прояви посттравматичного синдрому, понад 100 тис. – покінчили життя самогубством в мирний час. Проблема «В’єтнамського синдрому» була визнана в США на державному рівні, для її вирішення розроблялися масштабні і добре фінансовані програми реабілітації.

В ході зустрічі Марсі Каптур висловила готовність найближчим часом відвідати Україну для вироблення практичного алгоритму програми допомоги учасникам АТО.

Сторони також обговорили військовий конфлікт в Україні та шляхи виходу з неї. Арсен Аваков підкреслив, що бачить два можливих сценарії розвитку ситуації: ескалація воєнних дій з боку Росії або мирне врегулювання, яке може полягати в поступовому витісненні агресора з території України.

«Міністерство внутрішніх справ вже розробляє стратегію реінтеграції звільнених територій, оскільки саме правоохоронні органи будуть першими, хто увійде на повернуті землі. Вкрай важливо мати чітку візію цього процесу», – зазначив Арсен Аваков.

 

Довідка:

Марсі Каптур – (Marcia C. Kaptur) американський політик, член Демократичної партії. Вона являє 9-й округ штату Огайо в Палаті представників США з 1983. Є автором законопроекту HR5859 «Про введення санкцій відносно Російської Федерації з метою забезпечення додаткової допомоги Україні, а також для інших цілей» (англ. To impose sanctions with respect to the Russian Federation, to provide additional assistance to Ukraine, and for other purposes). Марсі Каптур виступила в Конгресі США з промовою, присвяченою пам’яті Аміні Окуєвій – з вимогою встановити правосуддя для Аміни, заявивши про солідарність з іншими борцями за свободу в Україні.

Енді Харріс – (Andrew P. Harris)   член Республіканської партії і в даний час є єдиним республіканським членом делегації Меріленда в Конгресі, раніше служив в Сенаті Меріленда Генеральної Асамблеї.

Сандер Мартін “Сенді” Левін – (Sander M. Levin)  американський політик-демократ, юрист, член Палати представників Конгресу з 1983 р. З 1977 по 1981 рр. був помічником адміністратора Агентства з міжнародного розвитку.