Арсен Аваков: Академія патрульної поліції почне навчання курсантів вже навесні 2018 року

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час інспекції роботи Департаменту патрульної поліції НПУ та Управління патрульної поліції Києва.

8 грудня 2017 року голова МВС Арсен Аваков, держсекретар МВС Олексій Тахтай і керівник Національної поліції Сергій Князєв проінспектували роботу, умови праці та стан матеріально-технічного забезпечення столичної патрульної поліції.

В ході інспекції керівники МВС і НПУ оцінили роботу підрозділів і обговорили подальші дії щодо поліпшення умов роботи, навчання і підвищення кваліфікації патрульних поліцейських. Крім того, глава відомства провів робочу нараду з керівником НПУ і керівництвом Департаменту Патрульної поліції про створення Академії патрульної служби України на базі Національної академії внутрішніх справ (НАВС).

Нагадаємо, в липні 2017 року було видано наказ про створення Поліцейської академії Національної поліції України, де майбутні патрульні проходитимуть первинну підготовку. Перший набір складе 500 поліцейських, а в подальшому планують приймати 1000-1200 курсантів.

З огляду на логістику і місце знаходження Департаменту та Управління патрульної поліції, керівництво МВС і НПУ, прийнято рішення створити Академію поліції на території Національної академії внутрішніх справ (НАВС), де вже є навчальні класи, спортзали, стрілецький тир, а також спеціально обладнані тренувальні майданчики.

У зв’язку з цим окрему увагу в ході інспекції міністр внутрішніх справ приділив оцінці стану спецобладнання, навчальних корпусів і приміщень для практичних занять, які будуть модернізовані для роботи майбутньої Академії. Він також відвідав навчальний тир і ознайомився з процесом підготовки працівників підрозділу тактичного реагування.

«Ми сьогодні знаходимося на території Управління патрульної поліції України з метою інспекції умов роботи патрульних, а також оцінили процес створення Академії поліції. Ця установа буде готувати близько 500 патрульних поліцейських для того, щоб молоді люди приходили на службу в патрульну поліцію, вже маючи первинну підготовку і необхідні навички. Патрульна поліція – це основа будь-якої поліцейської роботи, і будь-яка людина, яка схоче робити кар’єру в поліції, повинна буде пройти через роботу в патрульній службі», – зазначив Арсен Аваков.

Реновація території буде проведена за рахунок держбюджету, а також – допомоги західних партнерів. Крім того, місцева влада обіцяє виділити близько 30 млн. грн. на будівництво нового навчального тиру.

«У наступному році ми плануємо провести модернізацію території і реновацію будинків, в результаті чого отримаємо справжню поліцейську академію. Сподіваюся, вже цієї весни ми зможемо побачити перших курсантів поліцейської академії. Це підвищить якість сервісу патрульної служби на вулицях нашої країни а, отже, якість нашої безпеки та якість життя», – повідомив глава МВС.

 

Довідка:

Департамент Патрульної поліції НПУ очолює підполковник поліції Жуков Євгеній Олександрович, який має першого заступника та трьох заступників.

ДПП складається із структурних підрозділів апарату ДПП і його територіальних (відокремлених) підрозділів (УПП у містах).

До структури апарату ДПП входять наступні підрозділи:

 • управління моніторингу та аналітичного забезпечення – штатна чисельність 92 посади;
 • управління правового забезпечення та міжнародного співробітництва – штатна чисельність 21 посада;
 • управління забезпечення діяльності – штатна чисельність 93 посади;
 • управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку – штатна чисельність 63 посади;
 • управління кадрового забезпечення – штатна чисельність 47 посад;
 • управління документального забезпечення – штатна чисельність 20 посад;
 • управління чергової служби – штатна чисельність 23 посади;
 • відділ зв’язків з громадськістю – штатна чисельність 10 посад;
 • відділ тактичної підготовки – штатна чисельність 31 посада;
 • відділ прес-служби – штатна чисельність 8 посад;
 • відділ внутрішнього аудиту – штатна чисельність 5 посад;
 • режимно-секретний сектор – штатна чисельність 4 посади;
 • сектор з питань мобілізаційної роботи, територіальної оборони та цивільного захисту – штатна чисельність 3 посади;
 • сектор державного нагляду за охороною праці – штатна чисельність 3 посади.

Загальна штатна чисельність співробітників ДПП – 17 203 людини.

Серед яких 3225 жінок (21%), 1278 працівників є учасниками бойових дій.

 

Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції (УПП у м. Києві ДПП)

УПП у м. Києві ДПП очолює сержант поліції Зозуля Юрій Георгійович.

УПП у м. Києві ДПП поділяється на два полки з обслуговування правого та лівого берега, а також кавалерійську роту.

Чисельність особового складу налічує 2440 осіб, в тому числі апарат 216 осіб. Серед них 440 жінок (18%), 50 працівників є учасниками бойових дій.

УПП у м. Києві ДПП знаходиться за адресою: вул. Народного Ополчення, 9 – на території Національної академії внутрішніх справ та займає чотири поверхи в корпусі «А», де розміщено:

Офісні приміщення,

Зал прийому громадян (відділ адміністративної практики),

Чергова частина, кімната зберігання зброї, ІТ-відділ,

Тренувальний зал.

Та два поверхи в корпусі «Б», де знаходяться:

Службові кабінети підрозділів,

Жіночі та чоловічі роздягальні, а також душові кабіни.

Службовий транспорт знаходиться на плацу академії, де також відбувається шикування, перезмінка та інструктаж особового складу.

З метою службової підготовки, за попередньо узгодженим графіком, використовується тренувальний тир та спортивні зали академії.

Статистичні показники роботи УПП у місті Києві:

За 11 місяців 2017 року інспекторами УПП у місті Києві опрацьовано 690347 дзвінків на лінію «102» та 176512 завдань, створених самостійно. Складено 190 225 адміністративних матеріалів за порушення ПДР та 17 276 за порушення громадської безпеки.

Патрульними поліцейськими міста Києва евакуйовані 5 502 автомобілі. Зареєстровано 126 658 кримінальних правопорушень, з яких 5789 розкрито інспекторами патрульної поліції Києва. Зафіксовано: 64 147 крадіжок, з яких розкрито 916; 3690 грабежів, з яких розкрито 270; 500 розбоїв, з яких розкрито 47; 5454 наркозлочинів, з яких розкрито 2130.