Арсен Аваков: 9 травня – підрозділи МВС не потерплять антиукраїнські заяви і символіку

Міністр внутрішніх справ повідомив, що різні політичні сили можуть знову спробувати використовувати вшанування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для того, щоб будь-яким чином нагадати про себе.

За його словами, апологети «руського мира» в Україні через свої пропагандистські канали поширюють, спекулюючи на почуттях людей, акцію «безсмертний полк». Не заради тих, хто воював у Другій світовій війні, не заради історичної пам’яті – заради спровокувати (на тлі триваючої агресії Росії) внутрішні конфлікти в українському суспільстві.

«Мені, як міністру внутрішніх справ, відомо про плани таких провокацій в столиці і ряді міст південного сходу України. Бачимо і імена “задумки організаторів”… Не справа МВС та його поліцейських і гвардійських підрозділів давати оцінку і тим більше регулювати політичну діяльність, АЛЕ … на демонстраціях всіх маршів і, запланованих в ці дні, підрозділи Національної поліції і Нацгвардія не будуть миритися ні з антиукраїнською символікою, ні антиукраїнськими заявами! Всі відповідні спроби з боку охочих до провокацій сил будуть припинені», – повідомив Арсен Аваков.

Поліцейські по всій країні отримали дуже чіткі інструкції. Всі спроби з боку провокаторів будуть негайно припинені.

«Святкуйте, журіться, покладайте квіти і віддавайте честь – це право кожного громадянина України. Але створювати передумови для внутрішньої дестабілізації через провокаційні символи і дії,  МВС не допустить – така наша відповідальність перед українським народом», – заявив міністр.