Арсен Аваков: 83 Mitsubishi Outlander нового покоління для НПУ – результат знижки за контрактом з Mitsubishi Моtors Co в рамках Кіотського протоколу

Сьогодні, 14 травня, глава МВС Арсен Аваков разом з міністром-радником посольства Японії в Україні передав патрульній поліції 83 гібридних автомобіля Mitsubishi Outlander PHEV нового покоління.

Додаткова партія автомобілів виробництва 2019 року є практичною реалізацією додаткової угоди з Mitsubishi Моtors Corporation про знижку в 13% до Договору про постачання автомобілів для Нацполіціі України в рамках Кіотського протоколу. Угоду про надання знижки було підписано в грудні 2016 року в результаті ініційованих Арсеном Аваковим переговорів безпосередньо з президентом корпорації Mitsubishi Моtors Corporation Осамі Месуко.

«Зараз, після всіх процедур, у нас є позитивний ефект від цієї знижки – 83 нових, 2019 року, позашляховика Mitsubishi Outlander», – зазначив Арсен Аваков.

В результаті наданого в ході реалізації проекту зниження ціни гібридного автомобіля з 1,51 до 1,31 млн. грн. за одиницю вдалося заощадити близько 125 млн гривень. Цей ресурс був спрямований на додаткове придбання автомобілів за окремою процедурою – через систему публічних електронних торгів ProZorro. Важливо, що сьогодні поліція отримала автомобілі 2019 року випуску за ціною, зафіксованою Угодою на рівні 2017 року.

На церемонії вручення сертифікатів на нові автомобілі глава МВС заявив: «Патрульна поліція – один з кращих підрозділів Національної поліції, який своїм професіоналізмом заслужив високу довіру людей. Саме тому у вас має бути сучасне обладнання для ефективного виконання роботи. Бережіть Україну, бережіть людей!»

За словами міністра-радника Посольства Японії в Україні Козуя Овцуга, який брав участь в урочистій церемонії, сьогодні кількість японських автомобілів, що використовуються українською поліцією, склала 2300 одиниць. Автомобілі Mitsubishi Outlander PHEV оснащені сучасними технологіями енергозбереження та відповідно дуже дбайливі до навколишнього середовища, тому українська поліція, крім безпосередньої функції забезпечення порядку, зможе піклуватися про екологію.

«Сподіваюся, що Mitsubishi Outlander стануть символом дружби між двома країнами – Україною і Японією. Японія, як країна-учасниця G-7, і в подальшому буде підтримувати реформу української поліції, в тому числі і такими проектами, як цей проект зелених інвестицій», – зазначив Козуя Овцуга.

Нагадаємо, що протягом 2016-2019 років в результаті співпраці між Україною і Японією щодо виконання зобов’язань Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотським протоколом до неї, Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією разом з Японськими компаніями реалізовано два Проекти екологічних (зелених) інвестицій по заміні транспортного парку поліції новими автомобілями з гібридною установкою.

У грудня 2016 Національна поліція уклала договір з дилером компанії Mitsubishi Motors. В рамках реалізації базового проекту було закуплено 635 гібридних автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV 2.0 (2017 року випуску), які були поставлені в Україну в травні 2017 року. У травні 2019 Нацполіція отримала додаткові 83 автомобіля Mitsubishi Outlander PHEV 2019 року випуску в якості реалізації додаткової Угоди про знижку.

Практика показала, що гібридні автомобілі Mitsubishi Outlander PHEV особливо ефективні при виконанні поліцейських завдань на автотрасах державного значення і в сільській місцевості – за рахунок підвищеної прохідності та спеціальної комплектації. Крім того, за два роки експлуатації гібридних двигунів обсяг викидів парникових (вихлопних) газів СО2 вдалося зменшити на 65-70% в порівнянні з бензиновими і заощадити 3,1 млн. літрів бензину.