Арсен Аваков: 59% жителів Маріуполя довіряють поліції

На початку лютого на прохання МВС соціально-гуманітарний факультет ПДТУ провів соціологічне дослідження про роботу поліцейських в Маріуполі. Опитування жителів відбувався протягом двох тижнів і показало, що рівень довіри до поліції у жителів Маріуполя виріс в рази.

«Шлях важкий, викликів багато, людей ефективних мало, але все більше і більше!

А помилок скільки … А негідників в погонах і без … І незадоволених багато … І раптом (а раптом чи що?) В Маріуполі незадоволених стало менше, ніж задоволених! А для оптимістів і творців це хороший знак. Ведемо реформи крок за кроком, хоч і перечіплюємося часто. А Ви хіба не спотикаєтеся ?;)», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Результати дослідження показали, що 59% опитаних громадян довіряють місцевій поліції. Порівнюючи цей результат з результатами попередніх досліджень, слід відзначити значне підвищення (на 16%) рівня довіри населення до поліції за останні півтора року:

Жовтень 2015 + 43% / – 59%

Лютий 2017 + 47% / – 41%

Більше половини опитаних громадян відчувають себе в безпеці в місті Маріуполі (57%), перш за все, завдяки оперативній діяльності місцевої поліції, а також патрулювання районів міста. За останній рік цей показник істотно не змінився (55% в 2016 році).

Опитані респонденти відзначили високий рівень роботи поліції (4,3 бала, при цьому min – 1, max – 5). Слід зазначити, що в порівнянні з попередніми дослідженнями, загальна оцінка ефективності роботи поліції значно зросла (з 3,4 балів до 4,3 балів):

Жовтень 2015 – 3,4, середній рівень ефективності.

Лютий 2016 – 3,7, середній рівень ефективності.

Лютий 2017 – 4,3, високий рівень ефективності.

Цікавими виявилися відповіді респондентів на запитання про обов’язки сучасних поліцейських. Так, більшість респондентів не визначилися з відповіддю, але все ж відзначили, що це забезпечення громадського правопорядку, патрулювання, протидію правопорушенням, захист населення від злочинців (74%). 34% опитаних вважають, що в обов’язки поліцейських відноситься розкриття злочинів, 16% – робота із заявами громадян, 5% – боротьба з корупцією і махінаціями тощо.

У той же час, найбільш ефективною респонденти вважають роботу поліції щодо захисту і порятунку людей, охороні громадського порядку, безпеки та патрулювання (46% опитаних), а також забезпечення безпеки на дорогах (31%). Ці питання були відкритими, тобто громадяни міста самі висловлювали свої варіанти відповідей, які аналізувалися в узагальненому вигляді.

Аналіз пропозицій і побажань щодо підвищення ефективності діяльності поліції показав, що в основному вони пов’язані з необхідністю продовжувати підвищення рівня кваліфікації співробітників поліції (31%), а також поліпшення особистісних якостей поліцейських (21%).

Значно зменшилися, в порівнянні з попередніми дослідженнями, критичні зауваження щодо діяльності поліції, а також побажання, пов’язані з необхідністю боротьби з корупцією.

В цілому, опитані респонденти позитивно оцінили роботу місцевої поліції.

Аудиторія соціологічного дослідження: працездатні жителі Маріуполя (чоловіки – 18-65 років, жінки – 18-60 років). Вибіркова сукупність: 750 респондентів. Напівформалізоване інтерв’ю. Вибірка квотна, репрезентативна, відображає генеральну сукупність за такими критеріями як стать, вік і район проживання. Похибка вибірки ± 3%. Аналіз і обробка соціологічної інформації здійснювалися за допомогою спеціального програмного забезпечення.

«Спасибі маріупольцям за довіру, а Приазовському державному технічному університету за дослідження. Підтримка поліцейських населенням – це один з надважливих критеріїв оцінки нашої роботи! Дякую голові Донецької обласної поліції В’ячеславу Аброськіну і особовому складу Управління НПУ за службу! Служити і захищати!» – зазначив міністр.