Арсен Аваков: З 28 березня Україна припиняє міжнародне пасажирське авіасполучення

Про це сьогодні, 25 березня, під час брифінгу заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сьогодні в Україну прилетіло 22 літака. Я наполягаю на тому, щоб авіасполучення було припинено. З усією повагою до громадян – в цьому моменті потрібно поставити крапку. У Києві, наприклад, з 34 інфікованих 31 – це туристи, які повернулися з інших країн. Чартерні літаки будуть прибувати до нас до п’ятниці. І в ніч з п’ятниці на суботу будь-яке сполучення буде припинено», – сказав Арсен Аваков.

Президент давав час українцям на повернення додому, однак, дехто хотів ще полежати на пляжі, а тепер ці громадяни хочуть за рахунок держави повернутися назад, підкреслив глава МВС.

«Вчора ми прийняли 20 тисяч громадян. АЛЕ! 4 тисячі – вилетіло з тим, щоб потім кричати, щоб їх забрали і доставили в Україну, після того як вони позасмагали в Майямі … Давайте бути відповідальними і не валяти дурня! Думати, заради того, щоб мільйони були в безпеці. Дано два дні, щоб всі бажаючі змогли повернутися», – закликав міністр.

Глава відомства зазначив, що контроль категорії людей, що прибувають чартерними літаками з-за кордону дуже важливий – кожен повинен пройти ретельну перевірку лікарів.

«Всі, хто прибував, і ще буде прибувати, всі перевіряються лікарями – візуально, температурний скринінг і швидкі тести. Але тут ми повинні говорити чесно, що швидкі тести не дають повної картини. Якщо людина заражена недавно, то цей тест нічого не покаже. Він визначає наявність антитіл до збудника тільки на п’ятий-десятий день хвороби. Таким чином, ми все одно ризикуємо. Кожен з тих, хто прилетів повинен йти в самоізоляцію або обсервацію. Так як це тисячі людей – кожен підписує зобов’язання перебувати в самоізоляції», – розповів Арсен Аваков.

Міністр також підкреслив, що адреси цих громадян передаються в поліцію.

«Зараз поліція має контролювати, наскільки людина дисциплінована. На це у нас є відповідні механізми адміністративного впливу – штрафи і протоколи. Поліцейські вже ходять і фіксують порушення», – зазначив він.

Арсен Аваков додав, що для утримання ситуації з поширенням коронавирусной інфекції дійсно існує можливість контролю громадян за допомогою телефонів, але поки в країні не введено режим надзвичайного стану – такі заходи будуть порушенням конституційних прав громадян. Тому ні за геолокацією смартфонів, ні за IP-адресами відстежувати переміщення людей ніхто не буде.