Арсен Аваков: 237 випускників офіцерів-прикордонників: нове обличчя кордону

Сьогодні, 27 травня, в Національній академії Держприкордонслужби України ім. Богдана Хмельницького відбувся ювілейний 25-ий випуск офіцерів-прикордонників. Міністр внутрішніх справ привітав випускників зі святом та вручив військові звання і нагороди.

Цього року випускниками стали 237 офіцерів, 5 з яких занесені на Дошку пошани ВУЗу, а диплом з відзнакою отримали 54. У заході з нагоди випуску офіцерів взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко і заступник глави Адміністрації Президента Валерій Кондратюк.

Академія Держприкордонслужби була створена на базі Хмельницького вищого артилерійського училища. У 1999 році академія отримала статус Національної. У відомчому ВНЗ навчаються 1 058 слухачів і курсантів, а також 433 студента. В системі підвищення кваліфікації підрозділів на різних курсах в 2016 році підготовку пройшли 734 фахівця.

З початком бойових дій на сході держави було організовано проведення нових курсів підготовки вузькопрофільних фахівців. Багато хто з учнів і співробітників академії виконують бойові завдання в районі проведення АТО, 6 військовослужбовців академії нагороджені державними нагородами за мужність і героїзм. Під час несення служби загинув 1 працівник та 14 випускників академії.

«Як свідчать соціологічні дослідження, рівень довіри до прикордонної служби досягає 40-50%. Це дуже високий рівень довіри. Я звертаюся до Вас, тих, хто сьогодні приступить до служби – не підведіть! Це дуже важливо. Ми сподіваємося, що ви будете гідні тих хлопців, які загинули, тих офіцерів, які досягли такого рівня довіри. Упевнений, що своїм сумлінним ставленням ви і надалі будете надійно забезпечувати недоторканність кордонів нашої держави, з повною відповідальністю і самовіддачею служити народу. Ми звільнимо Україну, візьмемо під контроль свій кордон і змінимо систему – крок за кроком! Слава Україні!»- зазначив міністр.

Під час урочистостей міністр внутрішніх справ вручив військовослужбовцям відомства державні та відомчі нагороди.

Довідка:

Історія ВУЗу починається з 1992 року. Під час першого випуску для проходження служби в прикордонні підрозділи були направлені 90 офіцерів. Зараз академія Держприкордонслужби є провідним військовим навчальним закладом, який готує тисячі професіоналів, що виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.

До випуску приведено 237 офіцерів-прикордонників, з них 23 учасники АТО.

магістерський рівень вищої освіти – 45 осіб за спеціальністю «Охорона та захист державного кордону»: денна форма навчання – 30; заочно – 15 (керівний склад);

за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст», спеціальність «Правоохоронна діяльність» – 25 осіб;

за бакалаврським рівнем вищої освіти – 167 осіб, за спеціальностями:

«Охорона і захист державного кордону» – 85;

«Правоохоронна діяльність» – 51;

«Філологія» – 18;

«Автомобільний транспорт» – 13;

«Правоохоронна діяльність» – 51.

Молоді офіцери будуть направлені на всі ділянки державного кордону України, крім районів проведення антитерористичної операції.

Участь в зоні АТО: Виконували бойові завдання в районі проведення АТО 489 осіб, надано статус учасника бойових дій 489 особам.

Втрати військовослужбовців Національної академії: загиблі – 1 військовослужбовець молодшого персоналу.

6 військовослужбовців Національної академії нагороджені державними нагородами за мужність і героїзм, проявлені при виконанні завдань в зоні АТО.

Загинуло 14 випускників академії: генерал-майор Ігор Момот, генерал-майор Олександр Радієвська (Національна Гвардія України), полковник Павло Сницар (Національна Гвардія України), підполковники Євген Пикус, Геннадій Хитрик (Національна Гвардія України), Олександр Каплинський (Національна Гвардія України) , майори Леонід Шірпал, Ігор Петров, Віталій Винниченко, Микола Зайцев, Андрій Жук (Збройні Сили України, відомий під позивним «Мауглі»), Анатолій Петренко (Національна Гвардія України), старші лейтенанти Олександр Дзюбелюк і Олександр Максименко.