Арсен Аваков: 12 червня перші екіпажі дорожньої поліції вийдуть на патрулювання автомагістралей України

30 нарядів будуть забезпечувати порядок на 10 основних автомагістралях України, нести службу на сучасних автомобілях марки «Hyundai». Про це повідомив міністр внутрішніх справ, 10 червня 2017 року, під час робочого візиту в Одеську область.

«Дорожня поліція – це абсолютно нова служба, яка підпорядковується керівнику патрульної поліції. Головне в функціональних обов’язках співробітників дорожньої поліції – забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, поліцейські застосовуватимуть норми адміністративного законодавства, будуть реагувати на всі прояви кримінального характеру, виявлені на ділянці патрулювання», – повідомив Арсен Аваков.

Основні дорожні артерії України (автодороги М-03, М-06, М-07, М-12, М-19, М-21, Н-02) будуть патрулюватися співробітниками поліції на автомобілях «Hyundai Sonata». Автомобілі повністю забезпечені всім необхідним обладнанням. Також для швидкого реагування на можливі проблеми на трасах розміщені стаціонарні пости патрульної поліції. Кількість автопатрулів на трасах формується в залежності від протяжності доріг. Наприклад, для патрулювання відрізка траси М-03 сполученням Київ-Харків, протяжністю 435 км, необхідну кількість автопатрулів становить 10, а відрізок траси М-07 сполученням Ягодин-Сарни і відрізок траси М-19 сполученням Луцьк-Ковель – 5 автопатрулів, так як загальна протяжність відрізків доріг – 270 км.

Нагадаємо, для реалізації проекту, «дорожньої поліції», міністерство інфраструктури України виділив 85 автомобілів «Hyundai Sonata», що використовувалися в якості автомобілів таксі. Седани корейського виробництва підходять для патрулювання швидкісних трасах, їх двигун об’ємом від 2,0 до 2,5-літрів (потужністю від 165 до 180 к.с.).