Арсен Аваков: 10 динамівців проходять відбір на участь у ХХIII Зимових Олімпійських Іграх

Сьогодні, 15 грудня 2017 року, про це повідомив міністр внутрішніх справ на засіданні Президії фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України.

Під час засідання Президії ФСТ «Динамо» України під керівництвом міністра внутрішніх справ було розглянуто питання про виконання бюджету поточного року, фінансування обласних підрозділів ФСТ «Динамо» в 2018 році, матеріально-технічної підтримки спортсменів, а також готовність кандидатів «динамівців» на участь в ХХIII Зимових Олімпійських іграх.

З 9 по 25 лютого 2018 р. в Республіці Корея (м. Пхьончхан) відбудуться XXIII Зимові Олімпійські ігри. У зимових іграх візьмуть участь понад 2500 спортсменів з понад 80 країн світу, які розіграють 102 комплекти нагород у 15 зимових спортивних дисциплінах.

До складу спортсменів-кандидатів на участь в зимових іграх входять 57 спортсменів з 11 видів спорту, серед яких 20 спортсменів ФСТ «Динамо» України з 5 видів спорту: біатлон, лижні гонки, фігурне катання на ковзанах, гірськолижний спорт, шорт-трек.

«Підтримка та розвиток фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України надзвичайно важливе питання. Адже динамівці традиційно стають переможцями і призерами спортивних форумів високого рівня – створюють позитивний імідж нашої держави, як на спортивній, так і на світовій аренах. 20 з 57 кандидатів, що претендують на місце в національній збірній, це спортсмени, вихованці ФСТ «Динамо». Десятеро з них – спортсмени-співробітники МВС. На участь в Іграх претендують сім гвардійців, два прикордонники і один рятувальник», – повідомив Арсен Аваков.

На засіданні ФСТ «Динамо» глава відомства Арсен Аваков (з 2015 р він також є главою Товариства) заслухав звіт про виконання бюджету у 2017 році та проведені заходи по відновленню і розвитку матеріально-технічної бази ФСТ «Динамо» України:

Бюджет «Динамо» в цьому році склав 110 млн. грн, з них 18.9 млн. – це держбюджет,  29,4 млн. грн. виділено з місцевих бюджетів і 61 млн. грн. – дохід від діяльності «Динамо». Зекономлені кошти будуть використані на закупівлю спортивного обладнання: спортінвентар для тренувальної бази в Одесі, обладнання для водопостачання бази в Очакові (Миколаївська область).

У цьому році «Динамо» проведено капітальний ремонт стадіону в Одесі, гуртожитки в місті Харкові, Палаців спорту у Львові, Вінниці та Житомирі.

«У нас багато досягнень: відкриття нових об’єктів, реконструкція старих, є успіхи в міжнародних змаганнях. Але є і деякі проблеми – це брак фінансування в питаннях розвитку спорту і фізкультури. Багато що вже зроблено Міністерством молоді та спорту, але найчастіше ситуація залежить не від них, а від ключових відомств. МВС є таким, і ми зробимо все можливе, щоб виділити допомогу спортивним закладам, зокрема для розвитку інфраструктури “Динамо”», – підсумував Арсен Аваков.

 

Довідка:

*

Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» України (1924 рік заснування) – найпотужніша вітчизняна фізкультурно-спортивна організація, яка активно реалізовує програми і заходи у сфері фізичної культури і спорту, забезпечує фізичну підготовку співробітників правоохоронних органів України. Завдяки унікальному досвіду і кадровому потенціалу товариство «Динамо» України продовжує поширювати масовий спорт серед населення, сприяючи реалізації державної політики в цій сфері.

Серед вихованців ФСТ «Динамо» – олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор. За час Незалежності України динамівці завоювали 73 медалі.

На останні Олімпійські Ігри 2016 в Ріо-де-Жанейро товариство делегувало 102 спортсмени з 22 територіальних організацій, що становить 50% загальної кількості збірної України. На Іграх динамівці завоювали сім нагород – 4 срібних і 3 бронзових. Три медалі – заслуга співробітників МВС.

**

XXIII Зимові Олімпійські ігри пройдуть з 9 по 25 лютого 2018 року в місті Пхьончхан, Республіка Корея.

На Олімпійських іграх в Пхьончхан будуть представлені 84 країни. Вперше в зимових олімпійських іграх, що проходили в Пхьончхан, візьмуть участь дві нових країни: Еритрея та Косово. 2 грудня 2017 року стало відомо, що збірна КНДР не візьме участь в Олімпіаді.

В Іграх будуть представлені 15 зимових спортивних дисциплін, що складають 7 зимових видів спорту входять до програми олімпійських ігор, 3 ковзанярських дисципліни (фігурне катання, ковзанярський спорт, і шорт-трек), 6 лижних дисциплін (гірськолижний спорт, лижний спорт, фрістайл, лижне двоборство , стрибки з трампліну та сноуборд), 2 бобслейних види спорту: бобслей та скелетон, і 4 інших види спорту: біатлон, керлінг, хокей,  санний спорт.

МОК включила шість нових дисциплін в програму Олімпіади-2018. У програму додані дисципліна біг-ейр в сноуборді (чоловіки і жінки), мас-старт в ковзанярському спорті (чоловіки і жінки), дабл-мікст у керлінгу та командні змагання в гірськолижному спорті. Виключені дві дисципліни – паралельний слалом в сноуборді (чоловіки і жінки). Таким чином, загальна кількість дисциплін у порівнянні з Сочі-2014 збільшилася на 4 і склала 102.