Арсен Аваков: «Нове обличчя кордону». Держприкордонслужба оголошує конкурсний набір нових співробітників. Реформа крок за кроком!
28 Березня 2017Сьогодні, 28 березня 2017 року, в рамках пілотного проекту «Нове обличчя кордону» почався черговий набір в підрозділи Державної прикордонної служби України: Окремий контрольно-пропускний пункт «Київ» і пункт пропуску «Краковець».
Офіційний старт конкурсу відбувся в аеропорту «Бориспіль». У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко, Надзвичайний і повноважний Посол США в Україні Марі Йованович і старший координатор програм Міжнародної організації з міграції в Україні Алєссія Скіавон.
«Сьогодні в Борисполі ми дали старт другого етапу пілотного проекту реформування Держприкордонслужби «Нове обличчя кордону». Хотів би відзначити, що проект розпочато ще в червні 2015 року, а з травня 2016 працюють за партнерської та фінансової підтримки Посольства США (виконавець – Міжнародна організація міграції) і первістки цієї реформи – оновлені загони окремого контрольно-пропускного пункту (ОКПП) «Київ» , які вже функціонують на базі відділів прикордонної служби «Жуляни» і «Гостомель». Ми вдячні, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману і міжнародним партнерам за підтримку нашої реформи», – зазначив Арсен Аваков.
В рамках першого етапу з 400 конкурсантів було відібрано 160 кращих, які пройшли тести на знання державної та іноземних мов, психологічну стійкість і фізичну підготовку. Під керівництвом українських та іноземних тренерів 156 осіб успішно закінчили навчання в навчальному центрі ДПС у Черкаській області і з 1 листопада 2015 приступили до служби.
Другий етап – конкурсний набір співробітників для ОКПП «Київ» і прикордонного загону «Краковець» (Мостиський прикордонний загін, Львівська область). Персонал даних підрозділів виконує завдання в аеропорту «Бориспіль», залізничної станції «Київ-Пасажирський» і в пункті пропуску «Краковець» на кордоні з Польщею.
Всього планується набрати 784 людини, з них: ОКПП «Київ» – 530 осіб, «Краковець» – 254 особи.
У тому числі – з числа цивільних осіб, всього – 474:
ОКПП «Київ» – 293;
«Краковець» – 181.
З числа військовослужбовців ДПС всього 310:
ОКПП «Київ» – 247;
«Краковець» – 63.
В ході заходу Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович вручила Голові Державної прикордонної служби України Віктору Назаренко сертифікати на поліграфи, які будуть використовуватися при відборах і перевірці особового складу ДПСУ.
«Реалізація сьогоднішнього етапу стане платформою для подальшого реформування ще 7 відділів прикордонної служби, серед яких: «Рава-Руська», «Шегині», «Ягодин-авто», «Львів-авіа», «Одеса-авіа», «Дніпро-авіа» і «Харків-авіа». За підсумками пілотного проекту буде розроблена програма по набору, навчання та підвищення кваліфікації діючих співробітників для всієї Держприкордонслужби. Сьогоднішнє досягнення прикордонної служби – набір нового персоналу, нового рівня прикордонників, нових облич. Відтепер, слоган Твоєї нової Держприкордонслужби: Служити, Захищати, Допомагати! », – підкреслив міністр внутрішніх справ.
Прийом заявок на відбір в підрозділи ОКПП «Київ» і ПП «Краковець» здійснюється з 28 березня по 28 квітня 2017 року.
Бажаючі можуть заповнити онлайн-анкету на сайті Держприкордонслужби (http://dpsu.gov.ua/ua/newface/).
З детальними умовами можна ознайомитися на офіційному сайті ДПСУ або в Call-центрах: в Києві (044) 239-85-35; у Львові (032) 258-50-38.
Довідка
Державна прикордонна служба це:
- гідний рівень грошового забезпечення (від 8 000 грн.);
- повний соціальний пакет відповідно до чинного законодавства;
- гарантований соціальний захист для військовослужбовців та їх сімей;
- якісне медичне обслуговування;
- професійна підготовка (перепідготовка та підвищення кваліфікації) за міжнародними стандартами;
- можливість кар’єрного росту.
Прийом заявок на відбір в підрозділи ОКПП «Київ» і ПП «Краковець» здійснюється з 28 березня по 28 квітня 2017 року.
Загальні вимоги до кандидатів на службу:
- громадянство України;
- вільне володіння українською мовою
- вільне володіння англійською мовою;
- вік від 18 до 40 років (в залежності від посади);
- освіта не нижче повної середньої;
- придатність до військової служби за станом здоров’я;
- достатній рівень інтелекту (визначається відповідним тестом);
- психологічна і фізична придатність до військової служби;
- відсутність судимості.
При відборі передбачені наступні тести:
- тест на загальні здібності;
- тест з англійської мови;
- тест на психологічну стійкість;
- медична комісія;
- фізподготовка;
- співбесіда;
- спецперевірка на поліграфі.