76 сімей офіцерів і сержантів Нацгвардії стали новоселами

Цього року гвардійці отримають 444 квартири. До бюджету 2018 року, при потребі в 5056 квартир, планується закласти фінансування на будівництво ще 1000. Мета МВС – за три-чотири роки закрити квартирне питання військовослужбовців НГУ.

Сьогодні, 30 серпня 2017 року, в селі Нові Петрівці Київської області Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручили нацгвардійцям ключі від 76 квартир у новобудові житлового масиву на території військової частини 3027 НГУ (по вулиці Героя України Кульчицького).

З числа гвардійців, які отримали сертифікати на службове житло, 42 є учасниками бойових дій. Всього на квартирному обліку перебуває 5056 сімей військовослужбовців НГУ, з них близько 40% також брали участь в антитерористичній операції.

Секретар РНБО України наголосив, що гвардійці, які виконують свій обов’язок по захисту країни, повинні мати «надійний тил», який неможливий без затишного житла і гідного грошового забезпечення. Олександр Турчинов зазначив, що керівництво МВС і Нацгвардії роблять все можливе, щоб поліпшити умови служби і життя військовослужбовців.

«Сьогодні у нас є справжнє військове братство, де генерал, офіцер і рядовий відчувають себе членами єдиної команди, здатної захистити Україну, зупинити і знищити ворога. За такий короткий час неможливо вирішити всі проблеми, які накопичувалися роками, але ми системно працюємо в напрямку, щоб кожен офіцер і солдат-контрактник мав гідне грошове забезпечення і затишний будинок для його родини. Грошове забезпечення військовослужбовців є питанням національної безпеки нашої країни та одним з найважливіших державних пріоритетів», – сказав Секретар РНБО України.

Відзначимо, Державним бюджетом України на 2017 рік Національної гвардії України на будівництво (придбання) житла виділено фінансування в обсязі 200 млн. гривень, за рахунок яких планується отримати 444 квартири. Станом на 1 серпня 2017 роки вже отримано 152 квартири (будівництво – 80 квартир; придбано – 72 квартири). У проект бюджету України на 2018 рік подано потреба в коштах для будівництва (придбання) житла в обсязі 350 млн. грн.

«У Нацгвардії черга на житло – п’ять тисяч військовослужбовців. В цьому році ми дамо майже 500 квартир. Вчора на нараді в РНБО ми розглянули питання фінансування сил оборони і безпеки на наступний рік. Безперечно, там закладені показники не тільки грошового забезпечення, але і соціальної підтримки та забезпечення житлом. У наступному році ми повинні дати ще близько 1000 квартир, щоб за три-чотири роки звести чергу до нуля. Це наша стратегія і наша мета», – підсумував Арсен Аваков.

Довідка:

У 2017 році на території військової частини 3027 Національної гвардії України, у Вишгороді Київської області (по вулиці Героя України Кульчицького), було завершено будівництво 2-х 40-квартирних житлових будинків.

Загальна площа квартир в будинках 3525,2 кв.м.

Загальна кошторисна вартість будівництва, всього – 42519,759 тис. грн.

Всього в двох будинках 80 службових квартир (в кожному будинку по 40 квартир), в тому числі:

– 64 однокімнатні квартири;

– 16 двокімнатних квартир.