42 КІЛОГРАМА ЗОЛОТА, 4.8 МЛН $ ГОТІВКОЮ … Арсен Аваков

42 кілограми золота, 4,8 мільйона доларів готівкою, мішечки з камінням, схожими на діаманти, 16 дорогих годинників … – такими є результати обшуків в місцях проживання екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького …

Генеральна прокуратура України, УБОЗ МВС України, в рамках розслідування за фактом розкрадання державної власності службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України – провели обшук в приватному помешканні екс-міністра Е. Ставицького.

В ході проведених обшуків вилучено:

– 4,8 мільйона доларів готівкою;

– Золоті злитки загальною вагою 42 кг;

– наручні дорогі годинники відомих світових брендів;

– велика кількість виробів з дорогоцінних металів;

– коробочки з камінням, схожими на діаманти;

– безліч документів на нерухомість, частки в компаніях, земельні ділянки;

– документи на реєстрацію іноземних компаній в різних офшорних юрисдикціях;

– банківські картки, документація на рахунку в ряді банків.

* *

Далі скажу, як людина, а не як міністр. Отримавши доповідь за результатами з ранку, я кілька очманів від такої інформації. Це ж скільки треба було красти, що б таку “дрібницю” залишити вдома на кишенькові витрати!

Звичайно, існує презумпція невинності і знайдуться ті, хто скаже – а що такого? звичайні, мовляв кишенькові накопичення на чорний день … Саме тому ведеться слідство і підозрюваний зможе, коли все нормально довести – все нажите “непосильною чесною працею …”

Позиція Генпрокуратури і МВС інша. У такого роду резонансні справи важлива публічність. Важливо захистити наслідок від будь-якого тиску. Важливо вести слідство компетентно і чітко.

Тому, викладаю інформацію, що б не було в кого не було спокуси “зам’яти для ясності” …